Za co kochamy kamery cyfrowe GoPro?

Za co kochamy kamery cyfrowe GoPro?

Czy profesjonalna kamera GoPro jest w stanie na co dzień zastąpić nam lustrzankę lub aparat hybrydowy? Niekoniecznie. Ale przecież urządzenie nie zostało do tego stworzone! Kamery cyfrowe GoPro przeznaczone są do wykonywania filmów i zdjęć ekspresyjnych, w ruchu, najczęściej przy wykonywaniu zadań sportowych, ale nie jedynie. Za co jeszcze je pokochaliśmy?

Kamery cyfrowe GoPro – małe, tanie, a dobre

Są nie tylko atrakcyjne cenowo, ale przede wszystkim poręczne i naprawdę proste w użyciu. Kamery cyfrowe GoPro powstały z myślą o tym, by mieścić się w kieszeni czy zamocowane na kasku, na głowie, lub ramie roweru; nie mogą być wielkie, muszą być za to solidne i wytrzymałe. Kamery o większych gabarytach w czasie uprawiania sportów – czy do motorowerowych, czy zimowych – mogłyby negatywnie oddziaływać na jakość naszej jazdy, a przecież w sporcie nie ma miejsca na błędy, szczególnie w dyscyplinach ekstremalnych i ryzykownych oraz turystyce kwalifikowanej (na przykład wspinaczka, jazda konna). Kamery GoPro nie odczujesz, a więc nie będzie Ci przeszkadzać, za to dzięki niej uchwycisz wszystkie te wspaniałe momenty godne zapamiętania oraz… pochwały.

Kamera GoPro – wszędzie, gdzie tylko możesz

Wielkość kamery GoPro sprawia, że bez problemu zabierzesz ją także do samolotu, a nie wpłynie ona na wagę Twojego bagażu. W czasie dalekich podróży nie musisz już martwić się, by znaleźć dla niej i jej akcesoriów tę odrobinę wolnej przestrzeni. Kamerę tę zabieraj więc wszędzie tam, gdzie dla standardowego sprzętu nie znajdziesz zastosowania. Pamiętaj, że kamery cyfrowe GoPro są wodoodporne i wstrząsoodporne, więc w czasie zdobywania kolejnego szczytu lub odkrywania piękna następnej rafy koralowej nie zapomnij jej zabrać ze sobą! Zapewne trudniej Ci będzie uchwycić cudowny zachód słońca w stylizacji bokeh – gdyż GoPro nie zastąpi lustrzanki z obiektywem zmiennoogniskowym – jednak to właśnie GoPro pozwoli Ci na więcej szaleństwa. Piasek, woda, błoto czy śnieg nie są jej aż tak straszne!

Nie taki straszny szeroki kąt widzenia

Typowy dla kamer GoPro stał się ultraszerokokątny tryb fotografowania, zwany „rybim okiem”. Przy wykonywaniu codziennych fofografii praktycznie niepotrzebny, ale to nie tak, że nie ma on żadnych zalet. Wśród sportowców i fotografów ekstremalnych spełnia on swoją rolę – tworzy iluzję dynamiki, podbija uchwycony ruch, uwypuklając obraz. Poza tym kamery cyfrowe GoPro pozwolą Ci podejść do długiego i szerokiego obiektu w kadrze wystarczająco blisko, a mimo to uchwycić go w całości, a przy tym niektóre z nowoczesnych kamer mają możliwość wykonania zdjęć panoramicznych w 270°, pozbawionych zniekształceń.

I to się ceni!