Wakacje śladami greckich bogów

Wakacje śladami greckich bogów

Mitologia grecka od lat zajmuje czołowe miejsce, jeżeli chodzi o poznawanie świata oraz kultury w starożytności. To właśnie dzięki całej kulturze ateńskiej i spartańskiej, rozprzestrzeniającej się w późniejszych czasach na mniejsze wyspy i regiony Morza Śródziemnego, dzisiaj Grecja stanowi fascynującą destynację wakacyjną.

Niekończące się piękno wybrzeża

Przede wszystkim wybieramy się do Grecji po to, aby móc zrelaksować się na najpiękniejszych plażach w Europie. Wiele z nich zdobywa prestiżowe nagrody w międzynarodowych plebiscytach, dzięki czemu turyści chętniej odwiedzają dane regiony. Warto także zauważyć, że dominuje na nich piasek. Nie jest to wcale takie oczywiste, jeżeli weźmiemy pod uwagę renomę rozmaitych atoli nad Morzem Śródziemnym. Coraz większa grupa turystów nie tylko chce wypocząć na tego typu wyjazdach, ale także uwiecznić je w formie zdjęciowej. Bezlusterkowce Canon doskonale sprawdzą się w tym celu, szczególnie jeżeli wcześniej sprawdzimy pogodę oraz warunki atmosferyczne. Wtedy będziemy w stanie w odpowiedni sposób przygotować się do sesji.

W jaki sposób się tam dostać?

Wbrew pozorom, istnieje kilka różnych możliwości. Na pierwszym miejscu oczywiście mamy przygotowane przez biura podróży wyjazdy do jednego hotelu. Przede wszystkim celem tego typu wakacji jest wypoczynek, z okazjonalnymi wycieczkami fakultatywnymi. Prawda jest jednak taka, że coraz więcej osób szuka organizacji tego typu wyjazdów na własną rękę. Oczywiście z jednej strony jest to nieco trudniejsze, ponieważ na wakacjach all inclusive mamy do czynienia ze wszystkim na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony, jeżeli chcemy w krótkim czasie zwiedzić wiele greckich wysp i poznać tę kulturę inaczej, niż z perspektywy hotelowego basenu, warto wybrać lot do Aten i podróże statkami do mniejszych kurortów.

Nie tylko plaże

Wspominaliśmy już we wstępie, że piękne wybrzeże to nie jedyna atrakcja, dla której warto odwiedzić Grecję. Możemy poznać zupełnie inną kulturę. Jest ona połączeniem wyspiarskiego spokoju i dbania przede wszystkim o własny kawałek ziemi z wieloletnimi tradycjami, sięgającymi czasów średniowiecza. Praktycznie na każdej wyspie możemy znaleźć pewne elementy legendarnych wręcz historii, takich jak ruiny Kolosa z Rodos, czy też labirynt Minotaura w okolicach Knossos.