Wakacje na Półwyspie Apenińskim

Wakacje na Półwyspie Apenińskim

Włochy od zawsze kojarzą się wielu osobom z wakacyjną destynacją. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ jest to jedno z najpiękniejszych państw nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Zazwyczaj miłośnicy podróży z Polski wybierają przede wszystkim północne części Italii oraz Rzym, również ze względu na korzystne połączenia lotnicze. Warto także zwrócić uwagę na południową część popularnego buta, a szczególnie na jego obcas.

Wyjątkowe kurorty

Jedną z takich destynacji jest Bari. Nie jest to najczęściej wybierany cel podróży, jeżeli chodzi o Półwysep Apeniński. A szkoda, ponieważ właśnie tam jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wyjątkowe skarby. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na plaże, które nieco się różnią od tych w innych krajach. Kiedy wybieramy się do Grecji, Hiszpanii czy Egiptu, raczej mamy do czynienia z zagospodarowanymi przez hotele długimi, piaszczystymi plażami. Zupełnie inaczej wygląda to w Bari. Tutaj zdecydowanie bardziej stawia się na architekturę miasta oraz poczucie jego klimatu, także na plaży. Właśnie z tego powodu znajdziemy tutaj zdecydowanie mniej luksusowych hoteli, a większe skupienie kładzie się na mniejsze plaże, na których siłą rzeczy integrujemy się z mieszkańcami. Powinniśmy wziąć ze sobą nasz aparat cyfrowy, który pozwoli nam zapamiętać ten wyjazd na długo.

Dla miłośników dobrego jedzenia

We Włoszech mamy do czynienia również z wyjątkową celebracją każdego posiłku. W większości krajów na całym świecie, zazwyczaj podchodzi się do tego funkcjonalnie – musimy zjeść, żeby mieć energię na dalsze wyzwania w ciągu dnia. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na Półwyspie Apenińskim. W Bari także możemy spotkać się z wyjątkową atmosferą praktycznie w każdej trattorii. Wiecznie uśmiechnięci, emocjonalnie reagujący na każdą sytuację kelnerzy oraz kucharze nadają cudownego klimatu każdemu takiemu miejscu. Bez wątpienia musimy pamiętać także o tym, że przecież Włosi należą do absolutnych mistrzów, jeżeli chodzi o dwa dania. Pizza oraz makarony to dobra narodowe w całej Italii. Wiele mówi się o tym, że to właśnie południowa ich część słynie z najlepszej pizzy na świecie. Będąc w Bari, koniecznie należy jej spróbować.

Uczta dla podniebienia

Jeżeli chodzi o Włochy, nie możemy nie wspomnieć także o najwyższej jakości winach. Kucharze doradzają nam dobranie odpowiedniego rodzaju do danej potrawy, aby móc uwolnić pełnię aromatu. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że takie połączenie pozwala nam jeszcze bardziej docenić trunki oraz potrawy z Półwyspu Apenińskiego.