W stronę zachodzącego słońca

W stronę zachodzącego słońca

Nie ma takiej możliwości, aby w trakcie kilkutygodniowej wycieczki za Ocean zwiedzić wszystkie stany w USA. Oczywiście wiele osób chętnie spróbowałoby tego typu rozwiązania, jednak po prostu nie da się tego zorganizować pod kątem logistycznym. Z tego powodu coraz większa liczba osób decyduje się na wybór jednego regionu, w którym może zobaczyć najwięcej interesujących ich miejsc.

Tam, gdzie wszystko się zaczęło

Być może północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych nie zawsze zachęca miłośników wycieczek pod kątem pogody. Nie da się jednak ukryć, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych pod kątem turystycznym oraz gospodarczym lokalizacja nie tylko w Ameryce, ale także w porównaniu do innych światowych metropolii. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś nigdy nie słyszał o takich miastach jak Nowy Jork czy Boston. Ten region USA jest zdecydowanie najlepiej skomunikowany, co pozwala nam na zobaczenie wielu różnych miast oraz miejsc wyjątkowych zarówno pod kątem historycznym, jak i architektonicznym. Bez wątpienia powinniśmy wziąć ze sobą bezlusterkowce Canon, aby móc zapisywać te wyjątkowe wspomnienia.

Uwaga na krokodyle!

Kilkaset kilometrów na południe znajdziemy się w miejscu, które niewątpliwie cieszy się zdecydowanie większą popularnością wśród miłośników leniwego spędzania czasu na plaży. Floryda charakteryzuje się nieco wyższą temperaturą, ale przede wszystkim kilometrami piaszczystego wybrzeża. Przede wszystkim najwięcej turystów odwiedza dwa miasta, które są doskonale znane fanom amerykańskiej kultury. Miami nie tylko skupia w sobie mix latynoskiej społeczności z amerykańską, ale przede wszystkim jest fantastycznym miejscem do rozrywki. To samo można powiedzieć o Orlando, będącym domem dla parku rozrywki Disneyland.

Na drugim wybrzeżu

Zachodnia część Stanów Zjednoczonych bez wątpienia także cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim turyści decydują się na odwiedzenie jednego miejsca. Los Angeles przyciąga do siebie miłośników sportu, dobrej zabawy oraz fantastycznej pogody. Plaże na Santa Monica oraz Venice Beach niewątpliwie stanowią jedne z najbardziej ikonicznych miejsc w tej części świata. Oczywiście nie można zapominać o światowej kinematografii, która niejako narodziła się w Hollywood.