W jaki sposób spędzić czas w Londynie?

W jaki sposób spędzić czas w Londynie?

Stolica Anglii bez cienia wątpliwości stanowi jedną z kluczowych destynacji na turystycznej mapie Europy, nie wspominając o tej biznesowej. Prawda jest jednak taka, że Londyn ma do zaoferowania naprawdę dużo dla osób podróżujących na kilka dni. Z tego względu warto odpowiednio zaplanować sobie taki wyjazd.

Spacer po centrum

Bardzo dobrą cechą Londynu jest mała odległość pomiędzy najważniejszymi punktami z perspektywy historycznej. Do wykonywania ich zdjęć najwyższej jakości przyda się coś więcej, niż aparat w telefonie. Dużą popularnością cieszą się bezlusterkowce Canon, jak również inne modele przeznaczone dla profesjonalistów. Na obydwu brzegach Tamizy w centrum mamy do czynienia z wieloma atrakcjami turystycznymi. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na całą okolicę przez Westminster, gdzie na pierwszy rzut oka wyróżnia się majestatyczny Big Ben, będący symbolem Londynu. Oczywiście nie zapominamy również o przejściu przez jeden z kilku mostów, aby móc podziwiać nieco bardziej nowoczesną atrakcję. London Eye daje nam szansę na zobaczenie całej panoramy tej angielskiej metropolii.

Podziemna sieć z wieloma sekretami

Obecnie w Warszawie budowana jest trzecia nitka metra. Z całą pewnością mieszkańcy polskiej stolicy przyjęli tę informację z duża aprobatą. Jeżeli jednak chodzi o Londyn, to tutaj mamy do czynienia z nieprawdopodobną wręcz siecią podziemnych kolei. Jej historia sięga jeszcze XIX wieku, chociaż nie jest to najstarsze metro w Europie. Mapa z wieloma kolorami symbolizującymi trasy po całym mieście oraz aglomeracji należy do jednej z najpopularniejszych grafik na całym świecie. Jesteśmy w stanie dojechać praktycznie do każdego miejsca z jedną, maksymalnie dwoma przesiadkami. Biorąc pod uwagę nieprawdopodobny wręcz ruch na drogach, z tej alternatywy korzystają zarówno turyści, jak również mieszkańcy Londynu.

Emocje na murawie i poza nią

Chociaż Anglicy tylko raz wygrali Mistrzostwo Świata w piłce nożnej, mogą się mianować wynalazcami najpopularniejszego sportu zespołowego świata. Bardzo głęboko zakorzenione tradycje widać na każdym kroku. Praktycznie w każdej dzielnicy możemy pójść na stadion lokalnego zespołu, który będzie wypełniony niemalże do ostatniego miejsca. Mowa tutaj zarówno o zmaganiach Premier League - w których obecnie lideruje zlokalizowany w północnej części stolicy Arsenal - jak również niższych lig. Futbol w Londynie można poczuć na ulicy, w barze czy też podczas oglądania telewizji w każdy weekend.