Tuż przy czeskiej granicy

Tuż przy czeskiej granicy

Coraz częściej szukamy zdecydowanie bliższych wyjazdów. Nie tylko nie obciążają one naszych budżetów w tak dużym stopniu – szczególnie pod kątem wymiany walut i innych tego typu kwestii – ale pozwalają oszczędzić bardzo dużo czasu na samej podróży. Miłośnicy aktywnego wypoczynku kierują swój wzrok na południe naszego kraju. Sudety to idealne miejsce do spędzenia czasu niemal przez cały rok zarówno dla ekspertów w danej dziedzinie, jak i amatorów.

Letnie wędrówki

Przede wszystkim góry położone na granicy polsko-czeskiej przyciągają fanów pieszych wypraw w cieplejsze dni w roku. To właśnie wtedy możemy w stu procentach podziwiać fenomenalną przyrodę całego otoczenia, która zapiera dech w piersiach nie tylko Polakom, ale także fanom górskich wędrówek z zagranicy. Widać to nawet po umiejscowieniu dwóch parków narodowych w tym regionie. Błędne Skały stanowią jedną z najbardziej wyjątkowych formacji skalnych nie tylko w tej części Europy, ale także na całym świecie. Z kolei Karkonoski Park Narodowy cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na charakterystyczną fauną i florę dla gór średnich. Warto wziąć ze sobą aparat cyfrowy, który pozwoli nam zarejestrować każdy ruch na naszej drodze. Kto wie, może uda nam się nakręcić namiastkę filmu przyrodniczego?

Zimowe szusowanie

Sudety słyną również z bardzo dobrze przygotowanych tras narciarskich. Co roku miłośnicy białego puchu udają się do Szklarskiej Poręby lub Karpacza, aby móc cieszyć się szaleństwem na stokach. Dla kogo przede wszystkim możemy polecić te trasy? Osobom uczącym się jeździć lub ceniących sobie spokój i czerpiących radość z każdego zjazdu. Z oczywistych względów, w górach średnich nie mamy możliwości cieszyć się takimi warunkami, jak we francuskich Alpach czy włoskich Dolomitach. Warto jednak odwiedzić Sudety także zimą, przynajmniej na kilkudniowy odpoczynek.

Jak tam dojechać?

Istnieje kilka możliwości dojazdu z całej Polski. Dzięki coraz lepiej rozwiniętej sieci dróg ekspresowych oraz autostrad, jesteśmy w stanie zaplanować podróż nie tylko z zachodniej części kraju, ale także północnej oraz wschodniej. Wszystko to dzięki doskonałemu połączeniu całego kraju z Wrocławiem. Wyjeżdżając na południe ze stolicy Dolnego Śląska możemy już obserwować unoszące się formacje górskie, które wyglądają wprost zjawiskowo nawet dla tych, którzy bardziej cenią sobie wypoczynek nad morzem.