Trzy pomysły na praktyczny prezent dla fotomaniaka

Trzy pomysły na praktyczny prezent dla fotomaniaka

Dziś, gdy każdy z nas w swoim telefonie posiada całkiem niezłej jakości aparat fotograficzny, każdy może zostać fotografem. Jednak jest coś wyjątkowego w korzystaniu z aparatów profesjonalnych o znaczącej jakości i robieniu zdjęć w ten tradycyjny sposób; wielu z nas właśnie do realizowania takiej pasji dąży. Nie ma co ukrywać – nie jest to tanie hobby, ale wysoce satysfakcjonujące, i, jeśli tylko chcemy, możemy ułatwić je naszym bliskim pasjonatom. Co wręczyć im na prezent?

Akcesoria przede wszystkim

Jeśli w Twojej rodzinie lub w kręgu przyjaciół jest fotograf, mamy dla Ciebie kilka prezentów, które nie nadszarpną Twojego portfela, a z których osoba obdarowana na pewno będzie zadowolona. Nie musi to być nowy aparat czy obiektyw – nie tylko dlatego, że w takim wypadku trzeba by sięgnąć do kieszeni nieco głębiej; głównie dlatego, że sprzętów jest tak wiele, iż możemy nie trafić w wymagania i preferencje osoby obdarowanej. Niemniej istnieje kilka akcesoriów, które przypadną do gustu każdemu, niezależnie od tego, czy uzupełniają aparaty bezlusterkowe, kamery cyfrowe czy aparaty w telefonach komórkowych. Statyw biurkowy bądź klasyczny, selfiestick, paski czy… ustne bądź rowerowe mocowania do GoPro to tylko niektóre z nich.

Powerbanki, karty pamięci, gripy i tak dalej

Podróże czy wypady na sesje zdjęciowe i wydarzenia kulturalne, które chcemy zachować w pamięci, sprzyjają korzystaniu z telefonów, aparatów, kamer – w tym GoPro – i tak dalej. Jednak każdy sprzęt elektroniczny w końcu ulegnie wyczerpaniu lub skończy się miejsce na jego wewnętrznej pamięci. Dlatego też bardzo dobrym pomysłem na każdą kieszeń są akcesoria związane z baterią oraz karty pamięci. Do takich akcesoriów należą gripy, czyli montowane do aparatu uchwyty z drugą baterią, zestaw baterii z ładowarką czy tradycyjne power banki. Tych – nigdy za wiele!

Filtry, torby, zestawy czyszczące

Dla każdego fotomaniaka podstawą jest dbanie o czystość urządzeń – niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w ramach realizowania pasji, czy w pracy. Profesjonalne zestawy czyszczące, na które składają się płyny, szmatki, pędzelki i gruszki to prezent na wagę złota, gdyż zawsze powinien być pod ręką. Tak jak i filtry UV zabezpieczające przedni obiektyw oraz eleganckie i pojemne torby czy dedykowane case'y (etui). Te dobierać możemy pod najróżniejszym względem: kolorystycznym, fasonowym, materiałowym czy ze względu na producenta. Pamiętajmy, że wraz z nim w parze idzie jakość i prestiż, czyli cechy każdego funkcjonalnego prezentu.