Stołeczne piękno

Stołeczne piękno

Warszawa zdecydowanie należy do miejsc w naszym kraju, które powinno się odwiedzić. Nie ma znaczenia, czy mówimy tutaj o osobach z zagranicy, czy też tych mieszkających w Poznaniu lub Gdańsku. Stolica Polski stanowi jeden z najważniejszych punktów na mapie naszego kraju pod każdym kątem. Powinniśmy znaleźć kilka dni na to, aby móc ją zwiedzić i poznać nieco więcej, niż widzimy na co dzień w telewizji.

Największa rzeka

Okolice Wisły stały się niejako symbolem Warszawy. Trudno się dziwić, skoro praktycznie z każdej perspektywy ma ona coś niezwykłego do zaoferowania. Brzeg Wisły dzielimy na dwa zupełnie inne miejsca. Ten bliżej centrum charakteryzuje się zdecydowanie wyższym poziomem, jeżeli chodzi o zurbanizowanie. Nie oznacza to jednak, że tuż przy brzegu mamy do czynienia z blokowiskami w beznadziejnym stylu, który cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Po drugiej stronie Wisły jest zdecydowanie bardziej naturalnie. Czy to oznacza, że nie warto go odwiedzić? Absolutnie nie – ogromną popularnością cieszy się plaża, będąca miejscem spotkań wielu różnych grup. Lustrzanki w dłoni pozwolą nam to wszystko zarejestrować i zachować wspaniałą pamiątkę.

Sportowe emocje

Nie jest żadną tajemnicą, że stołeczny klub piłkarski nie cieszy się zbyt dużą sympatią poza Warszawą. Legia ma mnóstwo swoich sympatyków na Mazowszu, jednak w zdecydowanej większości kraju żywi się do niej zdecydowanie mniej przyjemne uczucia. Oczywiście nie oznacza to, że do Warszawy nie warto przyjeżdżać na wydarzenia sportowe. W końcu mamy tam Stadion Narodowy, oddalony od centrum o zaledwie kilka przystanków metra. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w tej części Europy. Oczywiście bardzo często możemy tam oglądać mecze reprezentacji narodowej w piłce nożnej, ale nie tylko. Na początku czerwca odbędzie się tam gala mieszanych sztuk walki, cieszących się w naszym kraju ogromną popularnością.

Chwila dla nauki

W Warszawie jesteśmy również w stanie powtórzyć naszą wiedzę z fizyki i chemii poprzez zabawę. Centrum Nauki Kopernik to doskonałe miejsce dla wszystkich osób ciekawych świata. Poznamy tam bardzo wiele zależności, które mogą nas absolutnie zszokować. Kilka godzin spędzonych w tym miejscu nierzadko pozwoli dowiedzieć się nam zdecydowanie więcej, niż podczas kilku lat siedzenia w szkolnej ławce na lekcjach. Centrum Nauki Kopernik to doskonała atrakcja nie tylko dla tych najmłodszych, ale także dla dorosłych.