Spokój na północy Polski

Spokój na północy Polski

Praca zdalna daje nam naprawdę wiele możliwości pod kątem rozwoju. Oczywiście na pierwszym miejscu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że koniecznie trzeba podnieść swoje umiejętności z zakresu organizacji. Nie da się jednak ukryć, że wykonywanie swoich obowiązków zawodowych bez konieczności codziennego dojazdu do biura i z powrotem daje nam naprawdę wiele opcji pod kątem zmiany miejsca zamieszkania. Położony nad Bałtykiem Gdańsk staje się coraz popularniejszą destynacją.

Wyjątkowa starówka

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której nie będziemy chcieli delektować się szerokim możliwościami pod kątem zwiedzania oraz wszelkiego rodzaju atrakcji turystycznych na miejscu. Gdańsk bez wątpienia takowe posiada. Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na niezwykle popularne centrum miasta. Jest ono zbudowane w wyjątkowym stylu architektonicznym, a dodatkowo ostało się niemal w całości po wojnie, co w obliczy bezpośrednich starć rozpoczynających działania zbrojne jest dość dużą niespodzianką. Warto także zwrócić uwagę na niektóre kluczowe punkty, takie jak fontanna Neptuna oraz cały Długi Targ. Nie da się ukryć, że dodatkową przyjemnością jest spacer wzdłuż Motławy, malowniczo położonej w centrum miasta. Nie tylko turyści, ale często mieszkańcy biorą bezlusterkowce Canon i z chęcią robią zdjęcia tym niezwykłym miejscom.

Sportowe emocje

Gdańsk – oraz inne miasta znajdujące się w aglomeracji – słyną z zamiłowania do sportu. Przez wiele lat można było jeździć do Sopotu i Gdyni na mecze najlepszych koszykarskich drużyn w Europie. Stolica województwa pomorskiego mogła pochwalić się zespołem w Ekstraklasie, który nie raz próbował swoich sił w europejskich pucharach. Obecna posucha nie oznacza jednak, że zainteresowanie kulturą sportu jest na niższym poziomie. Warto zwrócić uwagę na Ergo Arenę, jedną z największych hal widowiskowych w całym kraju. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to niesamowita wręcz lokalizacja do organizacji różnych wydarzeń. Szczególną popularnością cieszą się gale mieszanych sztuk walki.

Jak tam dojechać?

Gdańsk jest doskonale połączony nie tylko z polskimi metropoliami, ale także zagranicznymi. Loty oraz transport morski ze Skandynawii pozwalają na łatwy i przyjemny dojazd. Oczywiście nie można zapominać także o sieci dróg ekspresowych i autostrad, dzięki którym dojedziemy szybko do Katowic, Warszawy czy Poznania.