Poznaj zalety aparatów bezlusterkowych

Poznaj zalety aparatów bezlusterkowych

Aparaty bezlusterkowe przyciągają klientów małymi gabarytami oraz jakością zdjęć i filmów. Co jeszcze sprawia, że bezlusterkowe aparaty będą właściwym wyborem zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty? Poniżej prezentujemy 3 zalety bezlusterkowców. Zapraszamy!

Lekkość, kompaktowość i wytrzymałość

Aparaty bezlusterkowe jak sama nazwa wskazuje, nie posiadają one lustra. Tym samym światło trafia od razu na matrycę. Z tego względu są bardziej kompaktowe oraz lżejsze od tradycyjnych aparatów posiadających lustrzanki. To jedne z kilku zalet takiego sprzętu. Małe rozmiary takiego sprzętu można schować swobodnie do kieszeni w spodniach zwłaszcza bezlusterkowce canon. Mała waga takiego aparatu sprawia, że możemy go przechowywać w plecaku, a sam plecak nie będzie nam zbytnio ciążył na plecach – to ogromny atut w kontekście wielogodzinnych wędrówek na przykład po górach. Można zatem stwierdzić, że bezlusterkowce są dla osób ceniących sobie wygodę.

Mogłoby się wydawać, że skoro te aparaty są lekkie i małe to na pewno szybko się niszczą – nic bardziej mylnego. Bezlusterkowce są bardzo wytrzymałe, a więc są idealne dla fotografów lubiących podróżować. Korpusy tych aparatów są trwale wykonane, a więc są one odporne na pył, mróz, palące słońce oraz zachlapania. Co więcej, niektóre modele posiadają dodatkowe wzmocnienia konstrukcyjne oraz większą zawartość uszczelek.

Wygoda kręcenia filmów

Oprócz fotografowania np. bezlusterkowce canon, umożliwiają również kręcenie filmów. Wbudowany wizjoner elektroniczny pokochają fani filmowania. Wszystko przez to, że daje on podgląd na żywo, co faktycznie się filmuje. Dzięki takiemu udogodnieniu nie trzeba patrzeć na wyświetlacz, jak ma to miejsce przy lustrzankach. Bezlusterkowce są często wyposażane w wiele innych funkcji, które dają filmowcom komfort kręcenia filmów. Ogromną zaletą jest automatyczne ustawienie ostrości, lecz trzeba pamiętać, że taka opcja jest dostępna w nieco nowszych modelach.

Responsywność i szybkość

Bezlusterkowce są wyposażone w podzespoły, które umożliwiają realizowanie seryjnych zdjęć w bardzo szybkim czasie, czego nie można powiedzieć o wielu lustrzankach. Dzięki temu bezlusterkowce pozwalają na wyłapanie wielu szczegółów w wysokiej rozdzielności. W aparatach tego typu jest jeszcze wiele innych zalet, a w artykule zostały przedstawione te najważniejsze. Można jednak z pewnością stwierdzić, że aparaty bezlusterkowce są odpowiednie dla fotografów oraz filmowców. Zarówno dla amatorów, jak i dla tych którzy są zawodowcami.