Powrót najlepszej ligi świata

Powrót najlepszej ligi świata

Po ponad miesiącu przerwy do gry wraca Premier League. Miłośnicy piłki nożnej na najwyższym poziomie nie musieli długo czekać na powrót swoich ulubieńców do gry. Mistrzostwa Świata generowały niesamowite emocje, jednak liga angielska to sport na absolutnie najwyższym poziomie.

Miliony oczu

Kamery cyfrowe skierowane prosto na czołowych zawodników. Kibice z całego świata obserwujący swoich ulubieńców o każdej porze dni i nocy. Dla fanów z Europy nie trzeba w żadnym stopniu przypominać o terminarzu, ponieważ mecze odbywają się w sobotnie popołudnia oraz okazjonalnie wieczory w środku tygodnia. Prawdziwym poświeceniem jest jednak kibicowanie swojej ulubionej drużynie z innych części świata. Amerykanie coraz częściej kultywują tradycję oglądania spotkań w śniadaniowniach, czyli specjalnych barach serwujących pyszne dania od bladego świtu. W końcu w Stanach Zjednoczonych kolejka nie zaczyna się o 12.30, ale pięć godzin później. W drugą stronę problem mają Chińczycy oraz Japończycy, zarywający swoje noce w celu obejrzenia dziewięćdziesięciu minut swojej ukochanej drużyny. Premier League jest marką globalną.

Jak wygląda sytuacja w tabeli?

Aktualnie po przerwie na pierwszym miejscu znajduje się Arsenal. Podopieczni Mikela Artety od kilku lat przebłyski świetnej formy przeplatali z kompromitującymi wręcz rezultatami zarówno z niżej notowanymi rywalami, ale również z zespołami prezentującymi podobny poziom sportowy. Dzisiaj jednak jest zupełnie inaczej, ponieważ miejsce lidera w żadnym stopniu nie jest przypadkowe. Co dzieje się za plecami piłkarzy z północnego Londynu? Jak co roku, w ścisłej czołówce znajduje się Manchester City, z nieprawdopodobnym wręcz Erlingiem Haalandem jako napastnikiem. Nieco gorsze rezultaty osiągają zespoły, które mają zazwyczaj pewne miejsce w czołowej czwórce. Chelsea, Manchester United czy Liverpool straciły kilka punktów na początku sezonu, jednak z pewnością odkują się w najbliższej przyszłości.

Polacy grający na Wyspach

Jeszcze rok temu mieliśmy całkiem sporo przedstawicieli piłki nożnej znad Wisły w najlepszej lidze świata. Mateusz Klich świetnie spisywał się w Leeds United. Po zmianie trenera pozostają mu jednak ostatnie minuty w formie rezerwowego. Jakub Moder jako jeden z pierwszych piłkarzy bez większych problemów przeniósł się z Ekstraklasy do Brighton i był w stanie od pierwszych spotkań wejść na tę intensywność. Warto również wspomnieć o Łukaszu Fabiańskim. Co prawda skończył już on karierę reprezentacyjną, jednak cały czas cieszy się bardzo dużym szacunkiem w barwach West Hamu.