Porady do fotografii aut – nasze wskazówki

Porady do fotografii aut – nasze wskazówki

Samochody, podobnie jak ludzie, mają różne kształty, rozmiary i kolory, co oznacza, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Ale są ogólne względy, o których należy pamiętać. Może chcesz wypróbować coś nowego, a może myślisz o sprzedaży samochodu i potrzebujesz dobrych zdjęć reklamowych? Tak czy inaczej, udzielimy Ci kilka cennych wskazówek.

Jak zacząć fotografować samochód?

Możesz zacząć fotografować samochód od tego, gdy znajduje się przed Twoim garażem. Niektórzy fotografowie motoryzacyjni udają się do salonów samochodowych, aby poprosić o zrobienie zdjęć ich najnowszych modeli – ale nie musisz od tego zaczynać. Po pierwsze, najlepiej oddać swój samochód do pełnej czystości i porządku. Smugi, bezpośrednie i wgniecenia będą widoczne na Twoich zdjęciach, a ich edycja zajmie więcej czasu niż w przypadku wcześniejszego użycia odrobiny mydła i wody. Fotografowanie samochodu w domu może stwarzać problemy z niechlujnym tłem innych samochodów, domów i przechodniów. Dlatego możesz uzyskać lepszy ogólny obraz, jeśli jedziesz samochodem w ciche miejsce. Lokalny las, pusty parking lub zarośla odciągną uwagę od bałaganu w tle i zatrzymają go na samochodzie.

Najlepszy aparat do fotografii samochodowej

Wybierając najlepsze aparaty fotograficzne do fotografii samochodowej, należy wziąć pod uwagę tylko jedną rzecz – czy ma on sterowanie ręczne? Jeśli Twój obecny aparat to robi, to masz już najlepszy aparat do fotografii samochodowej – więc nie musisz go ulepszać! Ręczne sterowanie daje możliwość zmiany głębi ostrości , zabawy z szybkością migawki (co jest świetne, jeśli chcesz robić zdjęcia w ruchu), a także wyboru konkretnego punktu ostrości. Każdy rodzaj systemu ma swoje zalety, więc spróbuj wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zamierzasz fotografować poruszające się samochody, dobrym pomysłem może być aparat oferujący dużą liczbę klatek na sekundę. Niektóre telefony mogą szczęśliwie robić przyzwoite zdjęcia samochodów. Korzystanie z trybu portretowego zmniejsza głębię ostrości podczas zamykania. Tak czy inaczej, nie jest zbyt ważne, aby zgubić się w kwestii, który aparat jest najlepszy do fotografii samochodowej, ponieważ już wiesz, że obiektywy mają większy wpływ na jakość zdjęcia.

Najlepszy obiektyw do fotografii samochodowej

Umieszczenie najlepszej możliwej jakości szkła przed aparatem jest kluczem do tego, aby Twoje zdjęcia samochodowe wyglądały imponująco i ostro. W przypadku fotografii samochodowej zalecamy inwestycję w przyzwoity obiektyw szerokokątny. Poszukaj obiektywu ze stabilizacją obrazu (IS/VR), który da ci trochę swobody w określaniu, jak długi czas naświetlania wydłuży się podczas fotografowania przy słabym oświetleniu. Ogniskowa, która mieści się w zakresie 20–50 mm, zapewnia zdrowy zakres opcji, jeśli chodzi o fotografowanie pod różnymi kątami. W fotografii samochodowej chodzi o przesadne podkreślanie kształtów, kolorów i linii pojazdu. Obiektywy szerokokątne są najlepszymi rodzajami soczewek, które przy właściwym użytkowaniu podkreślają wszystko. Oprócz obiektywu szerokokątnego warto rozważyć obiektyw stałoogniskowy (zwłaszcza jeśli ma funkcję makro) jako dodatkowy obiektyw do fotografii samochodowej. Funkcje makro są dobre do wybierania szczegółów – niezależnie od tego, czy jest to plakietka samochodu, czy tarcze i przyciski we wnętrzu.