Pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Dużymi krokami zbliża się święto wszystkich dzieci. 1 czerwca to idealny moment, by spędzić trochę czas z naszą pociechą – zabrać ją do kina, parku rozrywki lub zoo, a oprócz tego podarować jej prezent, który nie tylko wywoła uśmiech i radość, ale także będzie edukacyjny. W dzisiejszym artykule prezentujemy nasze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka. Sprawdźcie nasze propozycje!

Prezent dla małego artysty – co wybrać?

Dzieci są bardzo ciekawe świata i swoją ciekawość rozwijają poprzez kreatywne zajęcia, które rozwijają różne umiejętności. W obrębie ich zainteresowań, szczególnie znajdują się zajęcia plastyczne, malowanie, wycinanie, wylepianie, to pobudza wyobraźnie i daje wiele radości. Dlatego idealnym pomysłem na prezent jest zestaw do malowania, możemy kupić tablicę, kredki, mazaki, blok i plastelinę. Jeżeli chcemy, by nasz maluch mógł się rozwijać od najmłodszych lat, kupmy mu aparat fotograficzny, np. bezlusterkowce canon, są one przeznaczone dla nieco większych dzieci, ale jest to idealny pomysł na upominek, jeśli chcemy by nasz maluch mógł zdobyć nową pasję, która być może przerodzi się w jego zawód i sposób na życie.

Edukacyjne prezenty dla malucha – co wybrać?

Prezent powinien sprawiać radość, ale także być wartościowy, dlatego warto postawić, na edukacyjne upominki. Szczególnie polecamy gry i zabawki, które rozwiną umiejętności logicznego myślenia, koordynację ruchowo-wzrokową, pobudzą kreatywność i będą świetną zabawą. Fajnym pomysłem są chociażby klocki lego, które służą do budowania konstrukcji, możemy wybrać ich różny poziom oraz specjalne modele dla dziewczynek i dla chłopców. Starszym dzieciom warto kupić gry planszowe, do wspólnych spotkać z przyjaciółmi lub książki, które są największym źródłem wiedzy. Czytanie rozwija i rozbudza wyobraźnię.

Jaki prezent dla dziecka wybrać?

Wbrew pozorom wybór prezentu dla dziecka wcale nie jest takim prostym zadaniem. Ważne jest, by był on wartościowy i pomógł w rozwoju malucha. Unikajmy zakupu bezwartościowych zabawek i zamieńmy je na zabawki edukacyjne. Dziecko od małego powinno mieć hobby i zainteresowania. Jeżeli zauważysz, że Twój maluch interesuje się sportem, pomóż mu się rozwijać w tym kierunku i wybierz sportowe akcesoria. Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko w przedszkolu najbardziej lubi zajęcia z rytmiki, kup mu zabawkowy instrument – flet, gitarę lub skrzypce. Jeżeli Twoja pociecha lubi malować i kolorować, wspomóż jej pasje, wybierając akcesoria plastyczne.