Pierwsze kroki w fotografii – jaki aparat wybrać?

Pierwsze kroki w fotografii – jaki aparat wybrać?

Fotografia to piękne hobby, które może przerodzić się w sposób na zarabianie. By zostać profesjonalnym fotografem, wcale nie musimy mieć dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Wystarczy głowa pełna pomysłów i dobry sprzęt. Ważne jest również portfolio, a więc doświadczenie, na które będziemy pracować. Oczywiście warto korzystać z kursów (wiele z nich jest bezpłatnych) by pogłębić wiedzę z zakresu fotografii czy obsługi aparatu. Co jeszcze jest ważne, zaczynając swoją przygodę z robieniem zdjęć? Przeczytaj!

Początki w fotografii – jaki aparat fotograficzny wybrać?

Wiadomo, że aparat fotograficzny stanowi najważniejsze narzędzie pracy w rękach fotografa. Dlatego nad jego wyborem powinniśmy się zastanowić nieco dłużej niż nad wyborem innych akcesoriów. Zwłaszcza amatorzy mogą stawać przed trudnymi wyborami. Rynek oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań, a to nie pomaga przy zakupie. Na start dobrze jest wybrać amatorski aparat cyfrowy o nieskomplikowanej technologii. Z biegiem czasu, gdy nasze umiejętności będą na wyższym poziomie możemy rozejrzeć się za czymś bardziej zaawansowanym. Takim modelem może być chociażby aparat kompaktowy – łatwa obsługa i niewielkie rozmiary pozwolą na to, byśmy mogli mieć go zawsze przy sobie i robić zdjęcia zawsze wtedy, gdy nam się to podoba.

Początki w fotografii – od czego zacząć swoją przygodę?

Gdy już mamy odpowiedni aparat fotograficzny, czas na rozpoczęcie pracy nad portfolio. Gdy chcesz zdobyć nowe zlecenie w tym zawodzie, najczęściej musisz pochwalić się dotychczasowymi dokonaniami. Warto jest założyć własną stronę internetową, gdzie będziesz umieszczał swoją pracę. Taka witryna nie tylko będzie zawierała Twoich najlepszy prac, ale całą historię pasji do fotografii. Strona internetowa to miejsce, gdzie również możesz umieszczać referencje i opnie zadowolonych klientów. To wzbudzi zaufanie nowych potencjalnych zleceniobiorców.

Praca w fotografii – jak pozyskiwać zlecenia?

Jako początkujący fotograf na pewno nie będziesz miał łatwo z pozyskaniem pierwszych klientów, ale nie warto się poddawać. Jednak pamiętaj, że nie musisz otwierać własnego studia i robić mało satysfakcjonujące zdjęcia np. do dokumentów. Możesz zacząć od pracy przy eventach – śluby, wesela, komunie, albo robić zdjęcia krajobrazów. To o wiele bardziej przyjemne i satysfakcjonujące zajęcie. Ważne by jak najwięcej ćwiczyć, by Twoje portfolio było naprawdę bogate.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej zajrzyj na nasz portal!