Piękno północnych Włoch

Piękno północnych Włoch

Istnieje kilka takich miejsc w Europie, które bez wątpienia powinny znaleźć się na liście do odwiedzenia w przyszłości. Z całą pewnością w czołówce widnieją tam północne Włochy wśród naprawdę wielu osób. Zachwyca w nich przede wszystkim różnorodność. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji. Dotyczy to zarówno miłośników natury, jak również wyjątkowej architektury, niespotykanej nigdzie indziej.

Toskański renesans

Przy okazji rozmawiania o północnej części Italii nie da się ukryć, że wystarczy przejść się ulicami Florencji. Zobaczymy tam każdego dnia setki, a nawet tysiące turystów z całego świata. Przede wszystkim wyróżniają się obywatele krajów z Dalekiego Wschodu, raz po raz wyciągający swój aparat cyfrowy w celu uchwycenia najlepszych momentów. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że stolica Toskanii jest tego warta. Położenie nad rzeką Arno pozwala na długi spacer licznymi zabytkowymi mostami, które powstały setki lat temu. Centrum miasta pozostało zaledwie zrewitalizowane i bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie poczuć tam niezwykłą wręcz atmosferę z epoki renesansu. Tymi samymi uliczkami przechadzali się wcześniej takie znakomitości jak Michał Anioł, czy też Leonardo da Vinci.

Oddech świeżego powietrza

Wiele osób kierując swój wzrok na Włochy patrzy w dużej mierze na największe miasta. Wspomnieliśmy już o Toskanii, ale także warto pamiętać o Mediolanie i Turynie, a także jedynej w swoim rodzaju Krzywej Wieży w Pizie. Prawda jest jednak taka, że zaledwie kilkanaście kilometrów dalej możemy poczuć prawdziwą magię. Czas w takich miejscach niejako się zatrzymuje, dzięki czemu jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów w stu procentach celebrować nadchodzące wydarzenia. W winiarniach nie da się denerwować czy stresować światem zewnętrznym. Nie chodzi tylko i wyłącznie o wino, które bez cienia wątpliwości można uznać za jedno z najlepszych na świecie. Kultura włoska pozwala na delektowanie się każdym oddechem, nawet jeżeli w dłoni nie mamy aktualnie kieliszka z białym, wytrawnym trunkiem.

Sportowe emocje

Calcio we Włoszech niekiedy przyjmuje formę kultu. Oczywiście jest to nazwa, która na Półwyspie Apenińskim oznacza piłkę nożną. Rozgrywki piłkarskie nie tylko przyciągają dziesiątki kibiców na stadiony. Przede wszystkim sprawiają one, że ulice żyją tym wielkim wydarzeniem, jakim jest nadchodzący mecz lokalnej drużyny. Widać to wyraźnie zarówno w gazetach, jak również w kawiarniach kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Piłka nożna we Włoszech ma ogromne znaczenie i warto to przeżyć na własnej skórze.