Perła Zachodniego Wybrzeża

Perła Zachodniego Wybrzeża

W oczach wielu turystów, Stany Zjednoczone dzielą się na dwie główne części. Chociaż środowa część ciągnie się przez tysiące kilometrów, w zdecydowanej większości największą rolę odgrywają wybrzeża. Na wschodnim prym wiodą położony na północy Nowy Jork oraz bardziej wakacyjne Miami. W przypadku granicy z Pacyfikiem, zdecydowanie największą popularnością cieszy się Los Angeles.

Niekończąca się plaża

Ten argument z całą pewnością przemawia za Zachodnim Wybrzeżem. W Los Angeles mamy naprawdę wiele możliwości do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, przede wszystkim z piaskiem łagodnie oplatającym nasze palce u stóp. Venice Beach czy Santa Monica to zaledwie dwie z niezwykle popularnych dzielnic położonych bezpośrednio nad samym Pacyfikiem. Trudno się nie zgodzić, że wiele z tamtejszych widoków zapiera nam dech w piersiach. dotyczy to zarówno zachodu słońca, jak i środka dnia. Kamery cyfrowe cieszą się tam ogromną popularnością. Dlaczego? Ze względu na niezwykle dużą kolonię japońską. Wszystko to ze względu na geografię – w końcu w zaledwie kilka godzin możemy dolecieć z lotniska w Tokio do słonecznej Kalifornii.

Stolica światowego kina

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach praktycznie z każdego miejsca na świecie można nakręcić odpowiedniej jakości produkcję. Kiedyś jednak tak nie było. Najważniejsze studio filmowe na całym globie, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, znajduje się właśnie w Los Angeles. Dzielnica Hollywood jest doskonale znana naprawdę wielu personom związanym z kinem. To właśnie tam powstawały – i cały czas powstają – niesamowite produkcje, które przyciągają w późniejszym czasie miliony widzów przed ekrany. Hollywood nie bez powodu cieszy się swoją niesamowitą popularnością – właśnie tam było największe skupisko gwiazd, szczególnie na przełomie wieków.

Coś dla fanów sportu i rozrywki

Oczywiście warto też wspomnieć o aktywnościach sportowych. Amerykanie kochają spędzać czas wspólnie na trybunach, nawet jeżeli nie są do końca zainteresowani przebiegiem rywalizacji. Bez wątpienia jest to niezwykle istotny aspekt w momencie, w którym będziemy chcieli kiedyś zawitać na jakiś stadion, a w Los Angeles mamy ich mnóstwo. Wśród najważniejszych warto wymienić największe kluby koszykarskie w NBA, a także zespoły futbolu amerykańskiego, baseballa oraz hokeja na lodzie.