Perła wschodniego wybrzeża

Perła wschodniego wybrzeża

Stany Zjednoczone dla wielu Polaków mają szczególne znaczenie. To właśnie tam miliony rodaków emigrowały przez kolejne pokolenia po to, aby móc zakładać rodziny oraz osiedlać się w nowym świecie. Chociaż zdecydowanie najwięcej Polonii mieszka obecnie w Chicago oraz jego okolicach, to pod kątem turystycznym największym zainteresowaniem cieszy się Nowy Jork.

Niezwykłe widoki

Z każdych wakacji chcemy przywozić pewnego rodzaju pamiątki. Zdobią one później nie tylko nasze mieszkania, ale również stanowią doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych. Bez wątpienia do tego grona można zaliczyć przede wszystkim magnesy przyczepiane zazwyczaj na lodówce, ale również breloczki. Zdobią one klucze do samochodu oraz do domu. W Nowym Jorku mamy mnóstwo miejsc, z których można przywieźć niesamowite wspomnienia, na czele ze Statuą Wolności. Warto także samemu kolekcjonować wspomnienia poprzez robienie zdjęć. Profesjonalny aparat Sony A7 III Body stanowi świetne rozwiązanie, jeżeli szukamy najwyższej jakości wykonania. Bardzo trudno będzie wywoływać fotografie w wysokiej rozdzielczości po zrobieniu ich standardowym obiektywem ze smartfona, nawet najbardziej zaawansowanego.

Serialowym szlakiem

Według badań oraz statystyk, zdecydowanie najbardziej popularnym serialem w historii kinematografii są Przyjaciele. Pozornie banalna historia o życiu szóstki przyjaciół i ich radzeniu sobie z codziennymi problemami stała się międzynarodowym hitem. Miliony przed telewizorami w Stanach Zjednoczonych każdego tygodnia siadały z zaciekawieniem, aby śledzić losy mieszkańców Nowego Jorku. To właśnie tam była zlokalizowana akcja całego serialu. Co prawda większość ujęć była kręcona w studiu Warner Bros., jednak niektóre z kadrów możemy doskonale kojarzyć ze spacerów po największym mieście wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Należy do nich między innymi najpopularniejszy park miejski na świecie - Central Park.

Charakterystyczne jak nic innego

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Nowy Jork ma naprawdę wiele symboli, których nie pomylimy z żadnym innym miejscem na świecie. Zdywersyfikowaną kulturą mogą pochwalić się różne miasta w Stanach Zjednoczonych, jednak z żółtymi taksówkami kojarzymy przede wszystkim Nowy Jork. Warto również wspomnieć o najważniejszej arenie wydarzeń sportowych oraz kulturalnych na świecie, jaką jest Maddison Square Garden - dom koszykarskich Knicksów oraz gospodarz wielu koncertów światowej sławy artystów.