Ostatni dzwonek by wybrać się na zimową sesję zimową

Ostatni dzwonek by wybrać się na zimową sesję zimową

Zima to piękna pora roku, ale niestety dobiega końca. Jedni czekają już na wiosnę i wyższe temperatury, a inni pojeździli by jeszcze na nartach. To również ostatni moment, by uwiecznić tak piękne widoki przed roztopami i zmianą temperatur. Za niedługo krajobraz się zmieni i nim przyroda rozkwitnie, będziemy widzieć błoto i pełno kałuż. Dlatego warto wykorzystać te ostatnie momenty zimowego krajobrazu i ruszyć na wycieczkę z aparatem w rękach. Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej i o czym warto pamiętać fotografując w mrozie? O tym poniżej!

Aparat fotograficzny, który sprosta zimie

Zima choć piękna to bardzo wymagająca. Dlatego też na okoliczność fotografowania w mroźnych temperaturach musimy mieć nie zwykły aparat, a taki do zadań specjalnych, któremu nie będą straszne niskie temperatury. Wiadomo, że zima nie lubi się z elektroniką, dlatego kompaktowy aparat cyfrowy sprawdzi się idealnie. Ze względu na swoje małe rozmiary, nie musimy kupować wodoodpornej torby, która stanowi dodatkowy wydatek. Wystarczy nam etui, a taki prosty aparat jest lekki i możemy przechowywać go w kieszeni.

Fotografowanie zimą – odpowiedni kadr

Fotografowanie zimą wydaje się bardzo proste, sprzyja nam zarówno światło, jak i piękne widoki, a więc motywów do zdjęć nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy udać się na spacer do pobliskiego parku, pojechać do lasu za miasto. Nawet zwykła miejska uliczka pokryta śniegiem może stać się ciekawym motywem do zdjęć. Jednak pamiętajmy, że w tego typu fotografii bardzo ważny jest kadr i znajdujące się elementy w obiektywie. Ważne, by kompozycja była przemyślana i byśmy nie uwieczniali zbędnych motywów. W takiej sytuacji może zapanować chaos, a jednak harmonia na zdjęciu jest bardzo ważna.

Fotografowanie zimą – o czym należy pamiętać?

Zimowe warunki bywają naprawdę trudne. Choć śnieg pięknie oświetla słońce, wcale nie oznacza to tego, że na zewnątrz jest ciepło. Wybierając się na spacer z aparatem w rękach pamiętajmy o odpowiednich ubiorze. Ciepła nieprzemakająca kurtka, czapka oraz szalik to podstawa. Ważną częścią garderoby fotografa są rękawiczki. Muszą być wygodne, tak by z łatwością naciskać drobne guziki w aparacie. W Internecie znajdziemy masę profesjonalnych rękawic dla fotografów, niektóre modele są w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz  portal, gdzie znajdziesz masę ciekawostek oraz moc inspiracji, ze świata fotografii, bądź zawsze na bieżąco!