Najlepsze porady do zwiedzenia Dubaju

Najlepsze porady do zwiedzenia Dubaju

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdecydowanie należy do najczęstszych destynacji na Bliskich Wschodzie, jeżeli chodzi o turystów z całego świata. Składa się na to kilka aspektów, w tym oczywiście również nieprawdopodobne zaplecze finansowe. Niezależnie od stosunku do tego kraju trzeba przyznać, że jest to imponujące miejsce.

Przepych w każdym calu

Historia całego regionu Bliskiego Wschodu nie należy do najciekawszych z perspektywy Europejczyków. Trudno wyobrazić sobie miliony turystów podróżujących po to, aby móc przez kilka dni żyć w absolutnie koszernych warunkach na środku piaszczystej pustyni. Z tego powodu Dubaj nieco bardziej liberalnie podszedł do panujących w islamskiej religii reguł. W ten sposób mamy do czynienia z wieloma zwyczajami, które doskonale znamy z innych krajów europejskich oraz tych po drugiej stronie Atlantyku. Dzięki temu miliony turystów wyposażonych w aparaty fotograficzne doskonale czuje się właśnie w tym kraju. Wpływa na to także zapierająca dech w piersiach architektura, świetnie imitująca takie miasta jak Paryż czy Miami, także ze względu na położenie nad Morzem Czerwonym.

Absolutna mieszanka

Z jednej strony mamy do czynienia z nieprawdopodobnym wręcz tyglem kulturowym. W Dubaju możemy spotkać mieszkańców z całego świata, którzy przyjeżdżają do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich zarówno w celach turystycznych, jak również biznesowych. Pomimo wszechobecnego przepychu trudno jednak nie zwrócić uwagi na fakt, że cały czas ich kultura oraz tradycje religijne stoją na bardzo wysokim miejscu. Wszystkie świątynie są w należyty sposób respektowane, dzięki czemu najbardziej konserwatywni przedstawiciele islamu mają chociaż jeden powód do zadowolenia. Cała ta mieszanka kulturowa sprawia, że Dubaj cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród ludzi na całym świecie.

Zdrowe granice tolerancji

Cała kultura bliskowschodnia opiera się w dużej mierze na konserwatywnych zasadach. Widać to bardzo wyraźnie w Katarze oraz Arabii Saudyjskiej, szczególnie podczas trwających aktualnie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jeżeli chodzi o Dubaj, tutaj także należy przestrzegać niektórych reguł. Nie są one jednak aż tak zaborcze, jak w przypadku innych krajów tego regionu. Z tego powodu możemy zaobserwować zdrowe połączenie pomiędzy respektowaniem własnej kultury, a otwartością na turystów oraz biznesmenów z innych części świata.