Nadbałtycka stolica

Nadbałtycka stolica

Kiedy wybieramy naszą wakacyjną destynację, bardzo często skupiamy się niemal wyłącznie na ciepłych, południowych regionach europejskich. Okazjonalnie w naszej głowie pojawia się egzotyka szczególnie wtedy, gdy mówimy o wyjątkach w postaci dłuższych urlopów. Warto jednak zwrócić również uwagę na to, co dzieje się na północ od Polski. Tallin potrafi urzec nawet najbardziej wybrednych, jeżeli chodzi o swój wyjątkowy urok.

Tradycja z nowoczesnością

Na co warto zwrócić uwagę w stolicy Estonii? Na pierwszym miejscu powinniśmy pamiętać o niezwykle istotnym aspekcie, jakim jest bez wątpienia porządek oraz właściwie zaplanowana infrastruktura. Nie spotkamy tam bezsensownie zaprojektowanych budynków, które w żadnym stopniu nie pasują do tego, co je otacza. Wręcz przeciwnie. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści bardzo mocno zwracają uwagę właśnie na ten aspekt. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest on bardzo istotny, także ze względu na bogatą historię Tallina. W końcu miasto to funkcjonuje i rozwija się od XIII wieku, a port w obecnej stolicy Estonii pozwolił jej na stworzenie bardzo intrygującego kompleksu gotyckiego, który jest obecny do dziś. Bez wątpienia połączenie tradycji z nowoczesnością odgrywa niezwykle dużą rolę w momencie, w którym chcemy chwycić za bezlusterkowce Canon i zwiedzać z perspektywy obiektywu.

Z lotu ptaka

Istnieje wiele ciekawych miejsc, w których Tallin góruje nad innymi miastami. W niektórych przypadkach możemy nawet powiedzieć, że w sensie dosłownym. Wystarczy tylko spojrzeć na jeden z najbardziej popularnych zabytków, jakim jest bez wątpienia wieża telewizyjna. Poza bogatą historią tego miejsca, warto zwrócić uwagę także na taras widokowy, będący doskonałą wizytówką miasta. Stolicę Estonii możemy podziwiać z wysokości ponad 170 metrów, co zdecydowanie zapiera dech w piersiach. Jesteśmy w stanie jeszcze lepiej dostrzec wspomniany porządek architektoniczny, a także piaszczyste wybrzeże, bardzo chętnie wykorzystywane w letnich miesiącach.

Tanie podróżowanie

Bardzo dużą zaletą państw Europy Północnej jest duże nastawienie na dobro społeczeństwa. Widać to na przykład po cenach biletów komunikacji miejskiej. Jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów przetransportować się z jednego końca miasta na drugi. Dodatkowo, Tallin posiada rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych, także mogących być świetną opcją do alternatywnego zwiedzenia stolicy Estonii.