Na południu Hiszpanii

Na południu Hiszpanii

Niektóre regiony Hiszpanii cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród turystów. Dotyczy to nie tylko tych z Polski, ale także z innych części Europy oraz świata. Jeżeli chodzi o najbardziej znane miasta, bez cienia wątpliwości wymienimy w tym gronie Madryt oraz Barcelonę. Nie możemy jednak zapominać o niezwykle istotnym regionie turystycznym, jakim jest Andaluzja.

Mieszanka kultur

Nie wszyscy mogą wiedzieć, ale Hiszpania – szczególnie jej południowe regiony – przez lata była pod wpływem arabskich królestw i kalifatów. Nie ma się co dziwić, ponieważ w niektórych miejscach wybrzeża Andaluzji do afrykańskiego wybrzeża mamy zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Stworzyło to niezwykle ciekawą kombinację pod kątem architektonicznym nie tylko w największych miastach, ale także innych ważnych punktach z perspektywy turystów. Świetnym przykładem jest Ronda. Miasto położone na klifie jest połączone mostem, oddzielającym część europejską od arabskiej. Tę samą mieszankę można dostrzec w Sevilli czy Granadzie. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że warto mieć lustrzanki w swoim bagażu zawsze pod ręką. Kto wie, jakie ujęcia uda nam się uchwycić.

Namiastka Kalifornii

To właśnie wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych słynie z niesamowicie długich i szerokich, piaszczystych plaż. Nie są one aż tak często spotykane na europejskim kontynencie, niezależnie od kraju. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wyglądają takie kurorty jak Kadyks. Zapierająca dech w piersiach miejscowość położona na malutkim półwyspie ma w sobie pewien nieprawdopodobny, niespotykany wręcz klimat. Próżno tu szukać terenów niezagospodarowanych, a jednocześnie w mieście panuje przyjemna atmosfera. Wreszcie nie możemy zapominać o niesamowitych plażach. Oczywiście Andaluzja pod kątem kurortów zdecydowanie bardziej słynie z tych położonych nad Morzem Śródziemnym. Marbella oraz Malaga to destynacje, do których co roku udają się miliony turystów.

Ojczyzna małp

Gibraltar oficjalnie nie należy do Andaluzji, ponieważ jest brytyjską enklawą. Warto jednak zaznaczyć, że wiele osób odwiedzających Półwysep Iberyjski także zawita do tego państwa-miasta. Przede wszystkim dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć naprawdę wiele ciekawych zjawisk. Mamy możliwość przejścia się po pasie startowym, ale także podziwiania makaków w ich naturalnym środowisku. Te pocieszne małpki skradły serce wielu miłośnikom natury odwiedzającym Gibraltar.