Madera – wiecznie zielona wyspa, która zachwyca

Madera – wiecznie zielona wyspa, która zachwyca

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a co za tym idzie – aura stanie się znacznie mniej sprzyjająca. Jeśli chcesz uciec od deszczowej codzienności i odkryć miejsce, gdzie przyroda zachwyca przez okrągły rok, wybierz się na Maderę. To wiecznie zielona wyspa na Atlantyku, która stanowi prawdziwe Eldorado dla miłośników pięknych krajobrazów, dzikiej przyrody i pysznej kuchni. Dlaczego warto się tam wybrać?

Dlaczego warto odwiedzić Maderę?

Madera nie bez powodu bywa nazywana wyspą wiecznej wiosny. Co roku przyciąga setki tysięcy turystów, kusząc ich swoim wyjątkowym pięknem i urokiem. Ta wyspa to prawdziwy rezerwat dzikiej przyrody! Kwitnące ogrody, bujne lasy, malownicze góry i dzikie wodospady – to wszystko sprawia, że zdjęcia wykonane na Maderze będą zapierać dech w piersiach. Wybierając się tutaj, nie zapomnij więc spakować dobrego aparatu fotograficznego, takiego jak Canon EOS R3. Z uwagi na to, że Madera jest wyspą o umiarkowanym klimacie, można tu doskonale odpoczywać przez cały rok. Temperatury latem nie są zbyt wysokie, a zimą rzadko spadają poniżej 15 stopni Celsjusza.

Bajeczne krajobrazy i pyszne jedzenie

Madera słynie z przepięknych krajobrazów. Nie brakuje tutaj spektakularnych miejsc, które zapierają dech w piersiach i na zawsze zapadają w pamięci. Lasy laurowe oszałamiają bogatym zapachem, a wspinaczka po kamiennych ścieżkach dostarcza zastrzyku adrenaliny. Jedno jest pewne – pięknych miejsc do fotografowania na pewno Ci tu nie zabraknie! Madera to także wyjątkowa kuchnia. Lokalne restauracje serwują dania składające się ze świeżych ryb, owoców morza, lokalnych serów i przepysznego wina. Chcesz spróbować prawdziwych maderskich przysmaków? Zejdź z głównych szlaków turystycznych i odwiedzaj niewielkie, rodzinne lokale, których tu nie brakuje. Dzięki temu zachwyci Cię nie tylko pyszne jedzenie, ale i wyjątkowa atmosfera, jakiej próżno szukać w turystycznych lokalizacjach.

Jak zwiedzać Maderę?

Doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wyspy jest jej stolica – Funchal. To przepiękne miasto, w którym nacieszysz oczy kolorowymi budynkami i urokliwymi uliczkami. Nie zapomnij odwiedzić jednej z lokalnych restauracji – lokalne przysmaki naprawdę zasługują na uznanie! Obowiązkowym punktem na mapie wycieczki jest wybrzeże wyspy, gdzie zachwycą Cię malownicze plaże i przepiękne klify. Miłośnicy przyrody nie mogą zapomnieć o odwiedzeniu zachwycających ogrodów botanicznych i lasów laurowych. Lista maderskich atrakcji jest bardzo długa, nie martw się jednak, jeśli nie zdążysz zobaczyć wszystkiego. Na pewno zechcesz tu jeszcze powrócić!