Lensball i nie tylko – uniwersalne pomysły na prezent

Lensball i nie tylko – uniwersalne pomysły na prezent

Wszyscy wiedzą, że fotografia nie należy do najtańszych hobby. Dopóki pasjonat nie zajmuje się nią zawodowo i nie poświęci znacznej ilości czasu na budowanie swojej marki, inwestowanie w tę pasję może nadszarpywać jego budżet. Od czego ma jednak nas – swoich najbliższych, na których może zawsze liczyć? Oto kilka naszych propozycji, co możesz mu podarować z okazji lub zupełnie bez niej!

Prenumeraty i subskrypcje

Zapewne i Ty również masz swoje pasje, i dobrze wiesz, co robić, by się w nich rozwijać. Odwiedzasz ulubione strony informacyjne, sprawdzasz nowinki technologiczne i czerpiesz wiedzę oraz inspirację z prac innych – bo... nie da się inaczej! Na tej samej zasadzie chociażby pisarze czytają książki innych pisarzy. A czy masz świadomość, że już od 1888 roku National Geographic stanowi wiodący na świecie magazyn o fotografii, a jego subskrypcja to prawdziwa kopalnia wiedzy? Tak, to właśnie jeden z naszych pomysłów! Pomysłów niezależnych od tego, czy Twój bliski na co dzień w ręku dzierży bezlusterkowce Canon, czy raczej pracuje z czymś ze stajni Nikona. Od dziś przestań więc kojarzyć upominek dla pasjonata fotografii z najdroższym sprzętem, którego i tak nie wybierzesz, nie mając świadomości, co osoba obdarowana już ma.

Czym jest lensball?

Nie każdy słyszał i nie każdy wie, czym jest lensball, jednak praktycznie każdy widział ten gadżet w akcji. To nic innego jak szklana, doskonale przezroczysta kula, nazywana także "soczewkową". Zabierana na sesje zdjęciowe pozwala tworzyć wyjątkowe kompozycje o ciekawych ujęciach z efektem załamywania się światła oraz odbicia. Gdy więc mówimy o fotografii lensball, mamy na myśli zdjęcie wykonane albo przez szklaną kulę (odwrócony do góry nogami obraz), albo zdjęcie szklanej kuli, umieszczonej w kadrze, w której widać kolejny plan. Lensball to na pewno ciekawa gratka i gadżet fotograficzny, który również sprawdzi się niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzysta osoba obdarowana. I możesz go dostać już za mniej niż sto złotych!

Zestaw do czyszczenia aparatu

Może wydawać Ci się to w pewien sposób dziwne, ale... – tak właśnie jest. Profesjonalny zestaw do czyszczenia aparatu nie należy do najtańszych prezentów, a jego funkcjonalność przekłada się na zadowolenie osoby obdarowanej. Dbanie o sprzęt to przecież podstawa pracy każdego fotografa, i także w tym przypadku sprzęt, z którym on pracuje, nie ma żadnego znaczenia. Jednak pamiętaj, by zestaw ten nie składał się tylko ze szmatki do ekranów i płynu, a dedykowany był sprzętom fotograficznym. Znaleźć się w nim powinny takie akcesoria jak gruszka czyszcząca, pędzelek czy szpatułki do czyszczenia matrycy i trudno dostępnych miejsc.