Kolonia, wycieczka, obóz. Jaki sprzęt dla dziecka? Co jeszcze spakować?

Kolonia, wycieczka, obóz. Jaki sprzęt dla dziecka? Co jeszcze spakować?

Wyjazd dziecka na pierwszą szkolną wycieczkę z rówieśnikami to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Wiąże się z nim niemały stres, spowodowany troską i poczuciem odpowiedzialności. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by spakować swoje pociechę najlepiej, jak umiemy, przygotowując ją na każdą sytuację takie jak deszcz, wiatr czy brak prądu. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, szczególnie gdy nasz mały odkrywca prosi nas o aparat?

Elektronika? Tak, ale...

rozważnie. Jeśli dziecko ma już swoją komórkę, zastanówmy się, czy akurat tego konkretnego modelu byłoby nam żal z powodu zguby albo kradzieży. Wielu rodziców na wyjazdy swoim dzieciom oferuje telefony z opcją przeglądania sieci i  oraz, koniecznie, wyposażone w aparaty fotograficzne – wszystko po to, by pozostawać z pociechą w stałym kontakcie, a także umożliwić mu kolekcjonowane wspomnień. Nie najlepszym pomysłem może okazać się jednak tablet, który jest sprzętem droższym oraz mniej poręcznym oraz zdecydowanie nie aż tak wytrzymałym na upadki czy obicia w bagażu. Jeśli boisz się, że pod wpływem korzystania z sieci w czasie na przykład jazdy pociągiem telefon się wyczerpie, możesz zaopatrzyć swoje dziecko w drobny powerbank o średniej pojemności – tylko po to, by już na miejscu mógł podładować oba sprzęty tradycyjnie. I nie zapomnijcie o słuchawkach!

Must have, czyli... wygodne ubrania

Na kolonii, zielonej szkole czy kilkudniowej wycieczce szkolnej na nasze dziecko z pewnością czeka wiele atrakcji. Plan ramowy takich imprez rzadko zmienia się przez niepewną pogodę, zresztą ta w Polsce może zmieniać się dosłownie w kilka minut. Przygotuj więc ubrania na każdą pogodę i poinstruuj swojego młodego obozowicza, by ubierał się na tak zwaną cebulkę. Kurtka przeciwdeszczowa sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż parasolka, a odpowiednio wygodne (najlepiej znoszone, zamiast nowych) buty zagwarantują pełen komfort w podróży i nie narażą dziecko na odciski spowodowane zbyt długimi wędrówkami.

Co jeszcze warto spakować?

W walizce dziecka, poza ubraniami, nie powinno zabraknąć, oczywiście, kosmetyczki z podstawowymi artykułami higienicznymi. Do tego warto spakować ręcznik i klapki pod prysznic, kapcie bądź inne wygodne obuwie do chodzenia po pokoju. Dobrym rozwiązaniem będzie również zawinięcie w jeden z T-shirtów ulubiony kubek (na przykład termiczny); wielu rodziców szczególnie zmartwionych o pierwszą noc dziecka w obcym łóżku, pakuje również poduszkę "jaśka" bądź jedną z maskotek.

Co ważne, pamiętaj, by walizkę pakować wspólnie, wraz z dzieckiem – tak, aby wiedziało ono, co i gdzie się znajduje. Poza tym łatwiej będzie Wam dobrać odpowiednie wyposażenie, dzieląc się sugestiami i tak po prostu spędzając ze sobą ten krótki czas przed podróżą.