Kamery cyfrowe GoPro – do podróży!

Kamery cyfrowe GoPro – do podróży!

Czy możesz traktować GoPro jako aparat podróżny? Oczywiście, że tak! Choć nie powinien to być jedyny aparat, który zabierzesz ze sobą na wyjazd rekreacyjny, istnieje wiele sytuacji, w których docenisz wszystkie jego zalety. Być może nie sprawdzi się przy tworzeniu zdjęć krajobrazowych (wiele zależy od charakteru Twych wczasów), na pewno znajdzie się miejsce i czas, w którym GoPro się przyda. Dlaczego? Odpowiadamy!

Kamery cyfrowe GoPro są wygodne

GoPro mają naprawdę wiele do zaoferowania, co czyni je atrakcyjną opcją, którą możesz ot tak wrzucić do plecaka czy nawet kieszeni. Ich jakość wideo jest w stosunku do ceny, a także rozmiaru, wręcz doskonała. Kamery cyfrowe GoPro są małe i lekkie, przede wszystkim wytrzymałe oraz wodoodporne, odporne również na wstrząsy, a w odpowiedniej obudowie – także na warunki atmosferyczne. Ważna jest również wygoda. W przypadku aparatów bezlusterkowych konieczna jest wymiana obiektywu dostosowanego do sytuacji, tymczasem GoPro po prostu uruchamiasz i… już!

GoPro są naprawdę proste w obsłudze

Choć ustawienia trybu automatycznego nie sprawdzają się idealnie w każdej możliwej sytuacji, w przypadku aktywności fizycznej – kiedy nie masz czasu ani głowy do tego, by wprowadzać ustawienia manualnie – tryb auto to rozwiązanie spadające z nieba. Zasadniczo bardzo trudno jest zepsuć zdjęcie czy ujęcie filmu za pomocą kamery cyfrowej GoPro z powodu niepoprawnie dopasowanych ustawień. Ostrość pozostaje stała, a ekspozycja obliczana jest przez system automatycznie. W rzeczywistości kamera GoPro daje możliwość pracy ze sprzętem zarówno profesjonalistom, jak i amatorom, a nawet młodzieży, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę i planuje zabrać na pierwszą wycieczkę kamerę inną niż ta w telefonie.

GoPro w podróży nastawionej na na rekreację

Być może GoPro nie będzie najlepszym Twoim wyborem, gdy nastawiasz się jedynie na zwiedzanie, podziwianie krajobrazów bądź leżakowanie na plaży. Lecz jeśli w planach masz uprawianie sportów ekstremalnych takich jak nurkowanie, wspinaczka czy jazda na rowerze bądź nartach – GoPro zamontowane na kasku bądź ramie kierownicy to wybór wręcz idealny.

Pamiętaj, że GoPro cechuje ultraszerokokątny obiektyw rybiego oka, który sprawdza się w niezwykle szerokim spektrum fotografowania. To niewątpliwy plus w przypadku kręcenia dużych i szerokich obiektów mieszczących się w kadrze, na przykład gdy przyjdzie Ci uchwycić główną kopułę katedry św. Pawła lub ciasne korytarze Wieliczki. Nie sprawdzi się jedynie w przypadku profesjonalnej fotografii krajobrazowej, w tym dzikiej przyrody. Wiedząc o tym, samodzielnie możesz zdecydować, czy GoPro pasuje do Twojego stylu podróży.