Kamera cyfrowa na dobry początek

Kamera cyfrowa na dobry początek

Każdy, nawet profesjonalny filmowiec kiedyś zaczynał przygodę z kręceniem. Gdy jesteśmy na początku naszej kariery stajemy przed trudnymi wyborami. Musi zastanowić się nie tylko jaką kamerą chcemy kręcić filmy, ale także dobrać odpowiednie akcesoria i gadżety. Tego typu urządzenia to spory wydatek, zwłaszcza, gdy jeszcze nie zarabiamy na robieniu filmów. Jednak, by stać się profesjonalistami w tej wymagającej dziedzinie musimy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Z poniższego artykułu dowiesz się jaką kamerę wybrać.

Amatorska kamera cyfrowa – pierwszy sprzęt w naszych rękach

Gdy do tej pory kręciliśmy filmy smartfonem i kompletnie przestało nam to wystarczać, warto wziąć pod lupę amatorskie kamery cyfrowe. Jest to sprzęt, który idealnie sprawdzi się na start, a także świetny pomysł na prezent dla dziecka, gdy chcemy zaszczepić w nim miłość do robienia filmów. Ten rodzaj urządzeń pozwala na kręcenie filmów w Full HD (co prawda nie wszystkie modele, jednak wiele z nich). Na jakie parametry dodatkowo warto zwrócić uwagę? Warto wybrać kamerę cyfrową z większą pamięcią cyfrową. Gdy tylko zakupimy sprzęt, będziemy chcieli, jak najczęściej go testować, więc warto posiadać na to trochę miejsca. Kolejną istotną kwestią jest zoom. Dzięki niemu będziemy mogli przybliżać i oddalać filmowane obiekty. Tutaj warto również zwrócić uwagę na ego rodzaj, o wiele bardzie sprawdzi nam się zoom optyczny, niż zoom cyfrowy (nie utracimy jakości nagrań).

Sprzęt dla bardziej zaawansowanych filmowców, czyli kamery cyfrowe HD

W momencie, w którym amatorskie kamery cyfrowe już nam się znudziły, warto sięgnąć po coś, co posiada bardziej zaawansowaną technologię i da więcej możliwości. Dla osób, które używają kamer do nagrywania reportaży podróżniczych lub tworzą filmy na YouTube, powinny wybrać profesjonalne kamery cyfrowe HD WI-FI. Dają one możliwość publikowania nagrań na bieżąco oraz na przesłanie w wygodny i sposób obrazu na telewizor lub komputer.

Dla sportowców i podróżników - kamera GoPro

Sportowcy i podróżnicy powinni zainteresować się niewielkiej wielkości kamerami, które wzbogacone są w wodoodporną obudowę. Kamera GoPro gwarantuje wysokiej jakości filmy oraz zdjęcia. Dzięki specjalnym uchwytom możemy przymocować ją do kasku, gdy chcemy nakręcić trasę przemierzoną rowerem, a także do deski surfingowej. Kamera jest prosta w obsłudze, wiec sprawdzi się nie tylko w rękach profesjonalisty, ale także amatora.