Jaki sprzęt do filmowania wybrać?

Jaki sprzęt do filmowania wybrać?

Pasjonujesz się filmem i to Ty jesteś osobą, która na imprezach rodzinnych musi wszystko nagrywać? Tworzysz relacje z koncertów, i innych eventów, ale głównie za pomocą zwykłego smartfona. Jeśli na powyższe pytania odpowiedź brzmi tak, czas zająć się filmowaniem całkiem na poważnie. To świetna pasja, które może przerodzić się w zawód przyszłości, jeśli tylko odrobinę pomożesz szczęściu. Jaką kamerę wybrać będąc amatorem. Podpowiadamy w poniższy artykule, zapraszamy do lektury!

Rodzaje kamer – wybór jest naprawdę spory!

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, musisz zastanowić się, w jakim rodzaju filmu chcesz się specjalizować. Jeżeli kręcą Cię podróże i chcesz zwiedzać świat z kamerą w rękach, nie może być to ani duży, ani ciężki sprzęt. Natomiast, gdy chcesz kręcić filmy na YouTube, ciekawą opcją będzie kamera 360 stopni. Jeżeli pasjonują Cię sporty ekstremalne i chcesz mieć sprzęt wodoodporny, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o kamerze sportowej np. GoPro. Kamery cyfrowe to naprawdę szeroka grupa różnego mniej i bardziej zaawansowanego sprzętu, dlatego wybór może stać się nie lada wyzwaniem.

Kamera sportowa GoPro – czy na pewno tylko dla sportowców?

O kamerze sportowej GoPro słyszał chyba każdy filmowiec. To model, którego nie trzeba przedstawiać. Choć dobrze znany wśród osób, które miłują się w sportach, to również model wybierany przez wiele innych osób, niekoniecznie związanych ze światem sportu. Oczywiście to najlepsze rozwiązanie, by uwiecznić nasze wyczyny na desce snowboardowej, przyczepić do roweru i nagrywać przebytą trasę, czy przymocować do kasku i uwieczniać naszą wspinaczkę górską. To również idealne rozwiązanie, gdy interesuje nas podwodny świat i chcemy nagrywać faunę i florę – kamery posiadają wodoszczelną obudowę, więc bez problemu możemy z nimi nurkować, nie martwiąc się, że zniszczymy sprzęt. Kamera również sprawdza się idealnie do rejestrowania trasy przebytej samochodem, możemy umieścić ją np. na szybie samochodu.

Kamera cyfrowa – jaką wybrać?

Rynek oferuje nam naprawdę wiele ciekawych możliwości i to tylko od nas zależy, jaki sprzęt chcemy wybrać. Kamera cyfrowa przede wszystkim powinna być dopasowana do rodzaju pracy, jaką chcemy wykonywać oraz do umiejętności, jaki posiadamy. Ważny jest także budżet, który możemy przeznaczyć na mniej lub bardziej zaawansowany sprzęt. Nie podejmujmy pochopnej decyzji, a spokojnie przemyślmy, każdą z opcji – kamera to spory wydatek, którego dokonujemy raz na kilka lat.