Jak spędzać zimę? Fotografując!

Jak spędzać zimę? Fotografując!

Zima to ulubiona pora roku osób, które kochają spędzać czas aktywnie np. jeżdżąc na desce snowboardowej lub uprawiając narciarstwo. Jednak nie tylko oni mogą z niej czerpać garściami. Jeżeli sport to nie nasz temat, wcale nie musimy tego okresu przeleżeć na kanapie, oczekując nadejścia wiosny. Mając tak bajeczne widoki, warto chwycić za aparat i zacząć swoją przygodę z fotografią. Jesteście gotowi na odkrywanie nowych zainteresowań? Zapraszamy do mini poradnika, który pomoże Wam zacząć!

Aparat idealny na dobry początek

Zima to bardzo wdzięczna pora roku podczas, której warto rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Piękne krajobrazy, aż proszą się o umieszczanie w kadrach aparatu. Zwykły smartfon niestety nie odda widoków i panującej aury, więc najwyższy czas pomyśleć o bardziej zaawansowanym sprzęcie. Ciekawym pomysłem na każdą kieszeń jest amatorski aparat cyfrowy. Urządzenie proste w użyciu, a parametry podczas przyciskania spustu migawki, ustawiają się samodzielnie, dzięki temu my, możemy skupić się na kadrowaniu. Jeżeli nabierzemy wprawy i zamarzy nam się profesjonalny sprzęt, warto wybrać bezlusterkowce canon. Są to cyfrowe aparaty, posiadające wymienną optykę. To dość nowy produkt, który powoli zdobywa serca fotografów na całym świecie.

Fotografowanie zimą – o czym warto pamiętać?

Zima to pora roku, która niespecjalnie lubi się z elektroniką. Zaczynając swoją przygodę z fotografia możemy popełniać wiele błędów, które narażoną nasz sprzęt na uszkodzenia. Przede wszystkim zabezpieczmy aparat wodoodporną obudową, w końcu będziemy robić zdjęcia podczas opadów śniegu. Dobrze jest posiadać plecak, który uchroni aparat i akcesoria przed wilgocią. To również wygodny sposób na przemieszczanie się z ekwipunkiem. Żywotność akumulatorów zimą jest o wiele krótsza, niż ma to miejsce w pozostałe pory roku. Dlatego ładujmy je, zawsze wtedy, gdy nadarzy się okazja, a najlepiej wyposażmy się w dodatkowy zestaw baterii.

Gdzie szukać inspiracji do robienia zdjęć?

W tak piękną pogodę, możemy znaleźć naprawdę wiele ciekawych miejsc na sesje zdjęciowe, wcale nie oddalając się daleko od domu. Miejskie uliczki i motyw latarni, to świetny plan na sesje portretowe, w romantycznym klimacie. Ośnieżone ławki w parku i pokryte białym puchem drzewa to idealna sceneria na każdą zimową sesję!

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal internetowy, gdzie znajdziesz masę inspiracji i moc ciekawostek. Bądź na bieżąco!