Jak fotografować przyrodę?

Jak fotografować przyrodę?

Jeśli lubisz spacery na świeżym powietrzu, a nawet w pobliżu lokalnego parku, ale fotografia krajobrazowa wydaje się zbyt wymagająca, zwróć uwagę na fotografię przyrody. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Czym jest fotografia przyrodnicza?

Z korzyścią dla początkujących istnieje różnica między fotografią przyrodniczą a fotografią krajobrazową . Pierwsza ma na celu skupienie uwagi na drobnych szczegółach w naturalnym obszarze. Krajobrazy uwzględniają szerszy ogólny widok. Jeśli jesteś początkującym fotografowaniem przyrody, wiedz, że wymaga to wolniejszego tempa fotografowania. W przyrodzie łatwo przejść obok ciekawych tematów. Musisz świadomie myśleć i zwracać uwagę na najmniejsze punkty zainteresowania i zastanowić się, czy to zadziała jako obraz.

Jakiego sprzętu będę potrzebować do fotografii przyrodniczej?

Biorąc pod uwagę, że teren może być nieco nierówny, jeśli wybierasz się do wiejskich lasów, parków narodowych lub lasów, pakowanie światła jest rozsądne. Spakowanie dobrego obiektywu zmiennoogniskowego i makro to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz w naszym doświadczeniu do robienia zdjęć natury. Twój aparat fotograficzny i zoom w nim powinien obejmować od 18 mm do około 100 mm, a makro około 60 lub 100 mm. Pomoże ci to poradzić sobie z małymi zawiłymi teksturami, a także fotografować szersze i czasami niedostępne widoki. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaką masz lustrzankę cyfrową lub lustrzankę, ponieważ fotografia przyrodnicza opiera się bardziej na sztuce niż na technologii. Powinno to sprawić, że fotografowanie przyrody dla początkujących będzie bardziej przystępne cenowo. Tak długo, jak masz ręczne ustawienia, aby zmienić te wszystkie ważne ustawienia ekspozycji, wszystko będzie dobrze.

Wybierz najlepszą lokalizację przyrodniczą

Najciekawsza jakość światła do fotografii przyrodniczej pojawia się we wczesnych godzinach porannych. Kiedy światło jest silne i przebija się przez baldachim lasu, to wtedy chcesz wyjść i strzelać. Kwiaty natury wyglądają niesamowicie w blasku porannego słońca. Silne promienie świetlne znajdą każdą okazję do oświetlenia dna lasu. Ponieważ światło porusza się w ciągu dnia, promienie słabną, a efekt słabnie, więc wczesne poranki są najlepsze. To silne światło może powodować problemy z podświetleniem. Jeśli chcesz uchwycić niewielkie rozbłyski światła, strzelając w słońce, upewnij się, że nie prześwietlasz innych obiektów skierowanych w Twoją stronę. Rozważ uwzględnienie ekspozycji , aby uzyskać najbardziej zrównoważony wynik. Ale niekoniecznie musisz podróżować daleko jako fotograf przyrody, aby robić zdjęcia niesamowitych kwiatów i delikatnych obiektów naturalnych. Twój ogródek może już mieć dość. Jeśli masz w ogrodzie duże drzewa lub gęste krzewy, może być okazja, aby podejść ciasno, aby uchwycić liście, gałęzie, szyszki, pajęczyny, długie trawy, osty i inne. Pomysły na fotografowanie w domu mogą być bardziej obfite, niż się spodziewasz, gdy wiesz, co sprawia, że ​​zdjęcia przyrodnicze są dobre.