Hiszpański raj na Morzu Śródziemnym

Hiszpański raj na Morzu Śródziemnym

Półwysep Iberyjski od wielu lat szczyci się renomą jednego z najprzyjemniejszych miejsc do życia na świecie. Zdarzają się oczywiście regiony z nieco gorszą pogodą lub brakiem dostępu do morza. Z pewnością nie można zaliczyć do tej grupy archipelagu Balearów, doskonale znanej wielu turystom oraz miłośnikom nieco bardziej aktywnego wypoczynku.

Zapierające dech w piersiach

Dlaczego warto wybrać się właśnie tam? Jest to archipelag na Morzu Śródziemnym, do którego należą trzy główne wyspy – Majorka, Minorka oraz Palma. Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do życia. Klimat, dzięki wietrznej pogodzie jest doskonały do rozwoju roślin różnej maści. Znajdziemy tam kilka portów oraz plaż w zatokach, cieszących się bardzo dużą popularnością. Nie chcemy spędzać wakacji leniwie? Nie ma problemu – jest to teren górzysty, dlatego dla każdego miłośnika wędrówek znajdzie się odpowiedni szlak. Warto z tego powodu wziąć odpowiedni aparat. Takie modele jak bezlusterkowce Canon nie tylko zapewniają najwyższą jakość, ale także ważą mniej od tradycyjnych lustrzanek. Przy wyprawach na Majorce, jest to bardzo poważny atut.

Podstawy językowe

Turystyczne regiony na Morzu Śródziemnym są przyzwyczajone do napływu turystów nie tylko z Europy, ale także z innych regionów świata. Majorka nie jest jednak miejscem przepełnionym hotelami all inclusive – coraz większa odwiedzających ten region chętnie poznaje regionalne tradycje oraz zwyczaje. Nie musimy od razu połykać całego słownika hiszpańskiego, ponieważ nie o to chodzi. Warto jednak przyswoić sobie kilka najważniejszych zwrotów, które mogą się nam przydać przy nieco mniejszych mieścinach. Przede wszystkim powinniśmy korzystać z aplikacji mobilnych. Kilka minut nauki w autobusie do pracy, tuż po obudzeniu się w łóżku, czy też przy okazji przerwy na kawę z pewnością może tylko pomóc.

Co poza plażą?

Miłośnicy fotografii z pewnością znajdą całe spektrum atrakcji. Zapierające dech w piersiach krajobrazy można umieścić w swoim obiektywie, podobnie jak fantastyczne okazji kwiatów w formie makro. Chętni na zabawę do białego rana nie powinni nudzić się w największych ośrodkach miejskich na Balearach, podobnie jak fani sportu – grająca w La Liga Mallorca to klub, który nie raz gościł takich piłkarzy jak Messi, czy Cristiano Ronaldo.