Greckie wakacje - jak się przygotować?

Greckie wakacje - jak się przygotować?

Nie da się ukryć, że Morze Śródziemne posiada pewnego rodzaju magnetyczne przyciąganie. Dotyczy to zarówno turystów z Europy, jak również z innych kontynentów na całym świecie. Oczywiście dużą popularnością cieszą się hiszpańskie oraz włoskie wybrzeża, ale w Polsce gigantyczną sympatią cieszą się także greckie wysepki.

Pamiątki z każdego miejsca

Zdecydowana większość turystów jest w stanie przywieźć mnóstwo upominków. Nie tylko chcą wykorzystać je do własnych potrzeb, ale również zwracają uwagę na potrzeby oraz uczucia swoich najbliższych. Co lubimy przywozić z wakacji? Przede wszystkim, największą popularnością cieszą się magnesy na lodówkę z najpiękniejszymi widokami oraz breloczki, świetnie pasujące do kluczy. Prawda jest jednak taka, że to nie są jedyne możliwości. Oczywiście uwielbiamy również wykonywać wszelkiego rodzaju fotografie. Bezlusterkowce Canon świetnie sprawdzają się w tym celu. Przede wszystkim mamy do wyboru niezwykłe plaże z turkusową wodą morską, ale również zabytki architektury pochodzące sprzed kilku tysięcy lat.

Pamiętaj o profilaktyce

Nie chcemy przejmować się jakimikolwiek problemami w trakcie naszego odpoczynku, który trwa od kilku, do nawet kilkunastu dni. Trudno sobie wyobrazić przyjemny urlop, gdy większość czasu spędzamy w hotelowym pokoju. Może tak się wydarzyć w kilku sytuacjach. Przede wszystkim warto zadbać o swoją skórę. Morska bryza oraz bliskość hotelowego basenu może uśpić naszą czujność, jeżeli chodzi o temperaturę. Nie możemy jednak zapomnieć o regularnej aplikacji kremu do opalania. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z przebarwieniami na skórze, które są bardzo uciążliwe do usunięcia. Nie możemy także zapominać o samej podróży. Klimatyzacja w samolotach często daje nam się we znaki, co może skończyć się katarem oraz innymi objawami przeziębienia.

Najpiękniejsze wyspy

Zanim wybierzemy się na swoje wymarzone wakacje, powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej destynacji. Największą wyspą na Morzu Śródziemnym jest Kreta, oferująca szereg atrakcji zarówno dla dwojga, jak również całych rodzin. Warto zwrócić uwagę również na Rodos. Kojarzy się ono wszystkim miłośnikom historii starożytnej jako miejsce, w którym znajdował się jeden z siedmiu cudów świata, słynny Kolos.