Ferie w górach – jak się przygotować?

Ferie w górach – jak się przygotować?

Zima to cudowna pora roku. Wielu z nas już niedługo wybierze urlopy i ruszy na podbój stoków narciarskich, czy gór. Na pewno nie zamierzamy bezczynnie leżeć na kanapie i czekać na nadejście wiosny. Pakujemy narty do bagażnika i ruszamy na aktywny wypoczynek. O czym należy pamiętać spędzając ferie zimowe w górach? Jak się przygotować? Zapraszamy do naszego mini poradnika.

Dobry aparat fotograficzny na wyjazd

Wybierając się na ferie zimowe, planujemy aktywnie spędzić ten wyjazd. Z reguły opiera się on na długich godzinach spędzonych na stokach narciarskich, wieczornym wygrzewaniu się w termach i spacerach po okolicy z grzańcem lub gorącą czekoladą w rękach. Bez wątpienia tak cudowne momenty, warto uwiecznić na zdjęciach, które będą stanowiły niezastąpioną pamiątkę. Jeżeli do tej pory robiliśmy zdjęcia smartfonem, warto wybrać prosty aparat cyfrowy, który idealnie sprawdzi się w rękach amatora. Pamiętajmy, by wybrać lekki i niewielki sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli mieć go zawsze przy sobie i robić zdjęcia zawsze wtedy, gdy dostrzeżemy coś interesującego.

Fotografowanie zimą – o czym warto pamiętać?

Faktem jest, że elektronika nie lubi zimna. Podstawowym problemem jest wpływ mrozu na żywotność akumulatorów. Zimą wykonamy mniej zdjęć na tym samym akumulatorze, niż latem czy wiosną. Dlatego też powinniśmy ładować baterie, zawsze wtedy, gdy nadarzy się okazja i mieć ze sobą zapasowy zestaw. Zapasowy akumulator warto trzymać w kieszeni, blisko ciała, by w momencie wymiany była jeszcze ciepła. Powinniśmy wyposażyć się wodoodporną obudowę na aparat, która uchroni sprzęt przed wilgocią. Bardzo ważne jest, byśmy posiadali plecak lub torbę przystosowaną do warunków, w której będziemy transportować sprzęt.

Ferie w obiektywie

Robienie zdjęć zimą nie jest niczym groźnym, jest jedynie bardziej wymagające. Niektóre rzeczy mogą po prostu działać gorzej lub wolniej, jednak nie są to powody, dla których powinniśmy rezygnować z brania aparatu fotograficznego na nasz wyjazd. Na pewno należy pamiętać o cienkich rękawiczkach, łatwiej wciśniemy różne, drobne przyciski na aparacie i zapewnimy sobie komfort podczas robienia zdjęć. Pamiętajmy, że aparaty nie lubią nagłych zmian temperatur, każdy kto nosi okulary, dokładnie wie, czym to grozi.

Zimowy krajobraz jest bardzo wdzięczny do fotografowania, dlatego na pewno warto wziąć ze sobą, chociażby prosty sprzęt, którym uwiecznimy piękne krajobrazy.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej zajrzyj do naszego portalu!