Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Od kilkunastu lat w Polsce panuje moda na wyjazdy zagraniczne. Zazwyczaj wybieramy basen Morza Śródziemnego lub luksusowe wakacje w egipskich kurortach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz łatwiej możemy znaleźć się również w innych, nieco bardziej oddalonych od Okęcia czy Ławicy miejscach. Bez wątpienia Tajlandia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem miłośników wyjątkowych wakacji.

Co ze sobą zabrać?

Na pierwszy rzut oka, egzotyczne regiony Azji Południowo-Wschodniej nie różnią się od klasycznych wakacji na południu Europy. Tam także mamy do czynienia z prażącym słońcem i bardzo wysoką temperaturą – o ile nie trafimy na porę deszczową. Z tego względu należy koniecznie zabrać ze sobą akcesoria pozwalające na ochronę naszej skóry. Powinniśmy bardzo często zakładać czapkę i zwracać uwagę na odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Regularne picie wody oraz napojów kokosowych gasi pragnienie i nieco ochładza temperaturę naszego ciała. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że warto pamiętać o kremie z filtrem. Dzięki niemu nie będziemy musieli martwić się o potencjalne poparzenia. Nie tylko są one szkodliwe dla naszej skóry, ale przede wszystkim zapobiegamy w ten sposób potencjalnym chorobom. Jeżeli chcemy mieć fajną pamiątkę z takiego wyjazdu, koniecznie weźmy ze sobą aparat cyfrowy.

Widoki jak z bajki

Musimy zdawać też sobie sprawę z tego, dlaczego Tajlandia jednak wyróżnia się na tle innych, nieco bliżej położonych kurortów. Przede wszystkim jest to zupełnie inny układ pod kątem geograficznym. Cały archipelag na morzu liczy sobie kilka tysięcy mniejszych lub większych wysepek. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że nie da się odwiedzić ich wszystkich. Każda jednak charakteryzuje się czymś zupełnie innym – kolorem wody w zatoce, miękkością piasku, czy też wyjątkową roślinnością tuż przy brzegu. Zazwyczaj podczas podróży do Tajlandii powinniśmy także zagospodarować sobie czas na kilka różnych wysepek. Podróżujemy na nie malutkimi samolocikami lub statkami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiedzić wiele miejsc w ciągu jednego wyjazdu.

Wyjątkowe jedzenie

Tajska kuchnia cieszy się dużą popularnością w Polsce, a także innych państwach europejskich. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w Bangkoku lub mniejszych miastach w Tajlandii zupełnie inaczej przyprawia się tamtejsze potrawy. Zdecydowana większość z nich jest znacznie ostrzejsza niż w przypadku tych ze znanych nam restauracji.