Egzotyczne wakacje!

Egzotyczne wakacje!

Za oknem pogoda nie rozpieszcza w całym kraju. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z gorącego lata zrobiła się szara, bura jesień. Trudno w takich warunkach normalnie funkcjonować. Wiele obowiązków, na czele z pracą oraz organizacją domu rodzinnego sprawia, że czasami chcemy wyjechać byle dalej. Najlepiej tam, gdzie pogoda nie stanowi żadnego problemu.

Co warto spakować?

Dość dziwnie wyjeżdża się w listopadzie lub grudniu mając w walizce same lekkie ubrania. Rzeczywiście, niektóre z kierunków wręcz nie dają możliwości ubrania jakiejkolwiek bluzy z długim rękawem. Czasami dłuższe spodnie mogą się przydać, szczególnie przy wyprawach w nieznane lasy. Tam możemy zostać nieprzyjemnie przywitani przez nieznane nam insekty. Oczywiście nie można również zapomnieć o wzięciu sprawdzonych medykamentów ze swojego kraju - w egzotycznych miejscach niektóre leki mogą mieć zupełnie inne działania. Aby zapisywać przepiękne widoki oraz wspomnienia nie tylko we własnej pamięci, polecamy zaopatrzyć się w aparaty fotograficzne odpowiedniej jakości.

Najciekawsze kierunki

Ze względu na porę roku nie będziemy mieli gwarancji perfekcyjnej pogody do opalania się w tradycyjnych miejscach urlopowych poza granicami Polski. Grecja, Turcja, Hiszpania - tam nie znajdziemy odpowiednich warunków do opalania się i korzystania w pełni z uroków, jakie te regiony oferują latem. Trzeba będzie spędzić kilka godzin więcej w samolocie, niż zazwyczaj. W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać pomiędzy wylotem na wschód, południe oraz zachód. Ameryka Północna, a zwłaszcza jej karaibska część, przyciąga otwartością oraz piaszczystymi plażami. Orientalna Tajlandia to raj dla płetwonurków, którzy potrafią całymi dniami podziwiać krystalicznie czyste głębiny morskie. Wreszcie równikowa Afryka, z coraz bardziej popularnym tanzańskim Zanzibarem. Jest z czego wybierać.

Wyjątkowe pamiątki

Na pierwszym miejscu powinniśmy z takiego wyjazdu przywieźć mnóstwo wspomnień. Najlepiej poznaje się miejsca wcale nie poprzez obserwowanie długich, malowniczych plaż, ale dzięki rozmowom z mieszkającymi tam ludźmi. Ich energia oraz nastawienie do życia to coś, czego nie kupimy za żadne pieniądze. Oczywiście warto również robić dużą liczbę zdjęć. Mogą one później stanowić bardzo ciekawy dodatek na ścianach naszego mieszkania. Nasi najbliżsi zazwyczaj mają już wcześniej upatrzone pamiątki, które zbierają z różnych zakątków świata, najczęściej w postaci magnesów na lodówkę oraz oraz kieliszków do picia mocnych alkoholi.