Doskonały urlop nad morzem

Doskonały urlop nad morzem

Bałtyk posiada specjalne miejsce w sercach setek tysięcy, a może nawet milionów osób w naszym kraju. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że pod wieloma względami jest to najbardziej zjawiskowe miejsce pod wieloma względami. Przede wszystkim można docenić takie aspekty jak jego różnorodność oraz wyjątkowy klimat, pozwalający na wypoczynek o każdej porze roku.

Piękno krajobrazu

Nad polskim morzem jesteśmy w stanie zwiedzić dwa parki narodowe. Każdy z nich posiada przyrodnicze okazy, którym może zazdrościć nam praktycznie cała kontynentalna Europa. Woliński Park Narodowy przede wszystkim znany jest z niezwykłych klifów. Poza fenomenalnym miejscem do spacerów oraz biegania dla aktywnych, warto zwrócić uwagę na zjawiskowy widok rozpościerający się na bezkres Morza Bałtyckiego. Bardzo duże grupy turystów poświęcają swój czas na plaży właśnie na odwiedzenie tego typu miejsca. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że warto wziąć ze sobą aparat taki jak Canon EOS r3 na taką okoliczność. Oczywiście Słowiński Park Narodowy także słynie z niesamowitych widoków gwarantowanych przez wydmy, bardzo rzadko spotykane poza pustyniami, szczególnie w tej części świata. Obydwa parki cechują się dużym nagromadzeniem drzew, co pozwala na złapanie chwili oddechu od słońca w sezonie letnim.

Urlop dla każdego

Różnorodność Morza Bałtyckiego możemy przede wszystkim dostrzec przy okazji wyboru idealnego miejsca do wypoczynku. Niektóre osoby bardzo lubią gwar i pewien tygiel będący wizytówką polskiego wybrzeża. Sprzedawcy komplementujący swoje kawy, herbaty, gorące kukurydzy i orzeszki w karmelu przekrzykują dzieci spędzające czas na kolonii oraz rodzinne lub przyjacielskie dyskusje na tematy wszelakie. W przypadku chęci zakosztowania takich atrakcji, powinniśmy wybrać się do największych kurortów w postaci Międzyzdrojów, Kołobrzegu czy Sopotu. Oczywiście Bałtyk może przybrać zdecydowanie inne oblicze, z dala od wielopiętrowych hoteli i kolonii. Właśnie z tego powodu spora część turystów wybiera malutkie miasteczka pokroju Pogorzelicy, w których praktycznie nic się nie dzieje.

Łatwość w komunikacji

Jeszcze parę lat temu mieliśmy bardzo duży problem z dojazdem nad morze. Kilkaset kilometrów przebijania się przez jednopasmowe drogi niskiej jakości sprawiało, że taki wyjazd wiązał się z ciężarami. Nie da się jednak ukryć, że dzięki stale rozwijającej się sieci dróg ekspresowych i autostrad jesteśmy w stanie na zdecydowanie szybszy i przyjemniejszy dojazd, co także podnosi zainteresowanie nadmorskimi eskapadami.