Dlaczego warto odwiedzić Dubaj?

Dlaczego warto odwiedzić Dubaj?

Jeden z największych portów lotniczych na świecie. Zdecydowanie najbardziej tolerancyjne państwo muzułmańskie na całym świecie, przynajmniej jeżeli chodzi o przybyszów z innych krajów. Wreszcie warto napomknąć o niesamowitym bogactwie, stworzonym dzięki złożom ropy naftowej na terenie całego kraju. W jaki sposób Zjednoczone Emiraty Arabskie zbudowały swoją potęgę?

Z prawdziwego zdarzenia

Oczywiście trudno nie zdawać sobie sprawy z tego, że zdecydowana większość budynków powstałych właśnie w Dubaju nie ma za sobą bogatej historii. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, mieliśmy tutaj osadę pustynną, niewiele różniącą się od tych na Saharze. Jednak dostęp do ropy naftowej zdecydowanie zmienił tę sytuację. Nie da się już ukryć, że ma to gigantyczne przełożenie na to, jak wygląda obecnie Dubaj. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na całym świecie. Łączy on zarówno wartości muzułmańskie, jak i przepych w dużej mierze wynikający z kapitalizmu. Miliony turystów bierze swoje bezlusterkowce Canon w dłoń i bardzo chętnie wykonuje kolejne zdjęcia rozmaitych obiektów, takich jak między innymi najwyższy wieżowiec na świecie – Burj Khalifa.

Nie tylko budynki

Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dużą rolę przywiązuje się nie tylko do architektury. Jest ona oczywiście na nieprawdopodobnym poziomie, jednak zdecydowanie częściej powinniśmy zwracać uwagę na naturę. Piaskowe wydmy zdecydowanie robią wrażenie szczególnie wtedy, gdy jesteśmy z odpowiednimi przewodnikami. Podróże na wielbłądach lub quadach budują dodatkowe pokłady adrenaliny. Wiele osób docenia również sam widok – na horyzoncie nie zobaczymy praktycznie nic, poza niekończącą się pustynią, która robi na nas piorunujące wręcz wrażenie.

Jak się tam dostać?

Dubaj może poszczycić się jednym z największych lotnisk na świecie. Z tego względu, podróżują tam turyści praktycznie z całego świata. Bez problemu dostaniemy się tam zarówno z Polski, jak i ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych czy Chin. Warto również wspomnieć, że lotnisko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bez wątpienia doskonałym hubem przesiadkowym. Jest duża szansa, że w przypadku lotów do Tajlandii czy Australii, będziemy przesiadać się właśnie w Dubaju.