Dlaczego kamera cyfrowa jest tak ważna w branży filmowej?

Dlaczego kamera cyfrowa jest tak ważna w branży filmowej?

Praca filmowca to bardzo wymagający zawód, a połowa sukcesu zależy od tego, jakim sprzętem dysponujemy. Talent, kreatywność i ciężka praca niewiele dadzą, jeśli nie zainwestujemy w dobry i profesjonalny sprzęt. Niestety zawód ten wiąże się ze sporymi inwestycjami, których trzeba dokonać, nim jeszcze rozpoczniemy pracę. Dlatego dokładnie powinniśmy przemyśleć zakup i wybrać sprzęt, który sprosta naszym oczekiwaniom. W poniższym artykule przybliżamy Wam nieco temat kamer cyfrowym.

Kamery cyfrowe i ich rodzaje

Kamery cyfrowe to szeroka gama sprzętu. W jej skład wchodzi wiele modeli, które możemy dopasowywać nie tylko do rodzaju fotografii i budżetu, ale także naszych umiejętności. Nawet jeśli mamy niewielką kwotę do wydania na nasz pierwszy sprzęt, wcale nie musimy się przejmować, bo dobrą kamerę możemy kupić nawet za 2000 zł i wcale nie jest powiedziane, że im droższa tym lepsza, bo najważniejsze są parametry. Jak możemy podzielić kamery cyfrowe? Sprzęt dzieli się na podstawowe grupy: profesjonalne kamery cyfrowe, sprzęt półprofesjonalny, amatorskie kamery, kamery sportowe i nie wszystkim jeszcze dobrze znane kamery 360 stopni.

Kamery cyfrowe warte uwagi

Zanim zdecydujesz się na konkretny model kamery, warto dokładnie poznać ich rodzaje. Na początku kariery, raczej nie będzie interesował Cię zakup profesjonalnego sprzętu, jest on naprawdę kosztowny. Jednak są mniej profesjonalne kamery, które również robią świetne filmy! Przykładem może być chociażby kamera sportowa. Choć urządzenie powstało z myślą o sportowcach, pokochały ją także osoby, nie związane ze sportem. Nic dziwnego, kamera GoPro to naprawdę wysokiej klasy sprzęt, którym nie tylko wykonamy jakościowe nagrania, ale i piękne filmy. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze, bardzo wytrzymała, wodoodporna, mała i lekka – czego chcieć więcej? Ciekawym rodzajem kamer, są kamery 360 stopni. To specyficzny rodzaj kamer, które jak sama nazwa wskazuje, obracają się o 360 stopni. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas nagrań w domu, zwłaszcza do mediów społecznościowych.

Czym kierować się wybierając kamerę cyfrową?

Przede wszystkim powinniśmy wybierać wśród kamer od sprawdzonych producentów. Wcale nie musimy bać się ich cen, bo za naprawdę atrakcyjną kwotę, możemy kupić kamerę Sony czy Nikon. Ważne jest, by sprawdzić wszystkie parametry i porównać je z innymi modelami z tej samej półki.

Spodobał Ci się powyższy artykuł i chcesz zagłębić się w świat filmu i fotografii? Koniecznie odwiedź nasz portal!