Czym fotografować w górach?

Czym fotografować w górach?

Tak pięknej zimy chyba nikt z nas się nie spodziewał. Ferie w puchu to coś o czym marzą nie tylko miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie, ale filmowcy i fotografowie. Klimat sprzyja idealnym kadrom, więc bierzmy aparat w ręce i ruszajmy w góry! Zima to również idealna pora roku, by rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Jaki aparat wybrać na lepszy start? O czym pamiętać robiąc zdjęcia podczas wymagających warunków atmosferycznych? O tym przeczytacie poniżej, zapraszamy do lektury!

Kamera cyfrowa dla filmowców i miłośników sportów zimowych

A jakby tak połączyć fotografię ze sportami zimowymi i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Pamiętajmy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Uprawiając jakiekolwiek sporty zimowe, na pewno chcielibyśmy przywieźć pamiątkę z takiego wyjazdu, fajnie w końcu jest uwieczniać nasze wyczyny i widzieć progres. Do tego nie wystarczy już zwykły smartfon, a najlepiej sprawdzą się kamery cyfrowe.  Idealnym modelem na pewno jest kamera sportowa GoPro, która została stworzona do właśnie takich relacji. Lekkie i małych rozmiarów urządzenie możemy przymocować do kasku lub deski snowboardowej. Wyposażone z wodoodporne obudowy sprawią, że nie będą nam straszne opady śniegu, a nawet deszczu. Łatwe w obsłudze, sprawdzą się nawet w rękach amatora. Idealne do kręcenia wysokiej jakości filmów, ale i zdjęć.

Aparat do zimowych krajobrazów

Zima to również długie spacery z pięknymi widokami. W takich momentach warto zawsze mieć ze sobą mały aparat, którym uwiecznimy bajeczne krajobrazy. Smartfon niestety już Wam nie wystarcza i chcecie spróbować czegoś bardziej zaawansowanego? Warto rozejrzeć się za prostym amatorskim aparatem cyfrowym. Urządzenia są kompaktowych rozmiarów, więc bez problemu weźmiemy je wszędzie ze sobą i będziemy robić zdjęcia zawsze wtedy, gdy dostrzeżemy interesujący nas kadr. Podczas wciskania spustu migawki parametry ustawiają się automatycznie, więc my będziemy mogli skupić się na tym, co chcemy uwiecznić na zdjęciu. Takie aparaty wyróżniają się nie tylko łatwą obsługą, ale i atrakcyjną ceną.

Zimowe sesje zdjęciowe – o czym warto pamiętać?

Zima nie lubi się z elektroniką i fotografowanie o tej porze roku jest o wiele bardzie wymagające. Żywotność akumulatorów jest o wiele krótsza niż ma to miejsce latem, czy jesienią. Warto pamiętać o ich ładowaniu zawsze wtedy, gdy natrafi się do tego okazja. Posiadanie zapasowego zestawu również jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy o plecaku wodoodpornym, który uchroni nasz aparat i akcesoria przed wilgocią.