Czy Sony A7 III body to najlepszy bezlusterkowiec?

Czy Sony A7 III body to najlepszy bezlusterkowiec?

Bezlusterkowce głównie wyróżniają się mniejszą wagą. W przypadku aparatu A7 III body można powiedzieć, że producent Sony odchodzi od takiego założenia, biorąc pod uwagę, że aparat waży aż 650 gramów. Jednak jest co całkiem zrozumiałe, ponieważ to profesjonalny aparat, a więc nie mógłby on przyjąć formę kieszonkowego aparatu.

Przyszły zmiany

Sony A7 III body został w taki sposób wyprofilowany, aby praca z tym aparatem była czystą przyjemnością. W porównaniu z jego poprzednikami przyciski funkcjonalne są położone zupełnie w odmiennych lokalizacjach. Trzeba przyznać, że ten zabieg wyszedł „in plus” producentowi. W górnej sekcji aparatu znajdziemy pokrętło zmiany trybów, jak i kompensacji ekspozycji. W obrębie aparatu znajdziemy również funkcjonalne pokrętła, które ułatwiają ustawić przysłonę lub migawkę. Pokrętło z kolei przy menu pozwala na szybką zmianę wartości ISO. Najwięcej zmian w tym aparacie można dostrzec w przedniej sekcji aparatu. Przycisk REC nareszcie znajduje się z przodu, czyli najlepszym możliwym miejscu. Chociaż użytkownicy poprzednich modeli będą musieli się przyzwyczaić do nowej lokalizacji przycisku, docenią ostatecznie tę zmianę.  Nowym elementem jest joystick, który jest zazwyczaj symbolem lustrzanek. Za jego pomocą możemy ustawić punkt ostrości w momencie, gdy korzystamy z cyfrowego wizjera.

Dotykowy ekran, który się odchyla

Dużą zmianą w kontekście poprzednich modeli jest dotykowy ekran. Za pomocą takiego ekranu możemy ustawić ostrość. Co ciekawe, poruszając się po menu, można to robić tylko w sposób manualny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cały panel menu został całkowicie przeprojektowany, a więc osoby ceniące sobie poprzedni design będą musiały się przyzwyczaić do zmian. Zmiany jednak nie ograniczają się tylko do wyglądu. Wszelkie funkcje zostały umieszczone w zupełnie innych miejscach. Ogromną zaletą Sony A7 III body jest to, że każdy fotograf może stworzyć własne menu z funkcjami, z jakich najczęściej korzysta. Standardowo, jak miało to miejsce w poprzednich modelach, ekran jest odchylany.

Najwyższa jakość zdjęć

Specjaliści korzystający z Sony A7 III body nie mają wątpliwości – zdjęcia są na bardzo wysokim poziomie. Pełnoklatkowa matryca cechuje się szerokim zakresem tonalnym, a to wpływa na to, że z RAWów można wyciągnąć niesamowite efekty. W kwestii filmowania taką dynamikę tonalną oferowały wyłącznie profesjonalne aparaty. To naprawdę zdumiewające. W związku z tym A7 III body nie znajdzie wielu konkurentów na rynku. Oferowane 24 megapiksele ze spokojem wystarczą osobom, które cenią sobie wysoką jakość obrazu.