Co warto wziąć na wakacje?

Co warto wziąć na wakacje?

Nasze wyposażenie urlopowe ma gigantyczne znaczenie w momencie pakowania się. Jasne, zawsze możemy dokupić większość przedmiotów, takich jak ubrania czy akcesoria kosmetyczne, już na miejscu. Nie da się jednak ukryć, że warto oszczędzić sobie większych wydatków na miejscu, które będą wynikać tylko i wyłącznie z naszego braku organizacji.

Najlepsze zdjęcia

Turyści wybierają naprawdę rozmaite sposoby na wynajdywanie pamiątek. Niektórzy skupiają się na zakupach w okolicznych sklepikach, które obejmują na przykład takie akcesoria jak otwieracze do butelek, magnesy na lodówkę, czy też koszulki z nadrukami. Z drugiej strony coraz więcej osób chciałoby kolekcjonować wspomnienia także w inny sposób, na przykład poprzez robienie zdjęć. Doskonale nadają się do tego aparaty najwyższej jakości, takie jak Sony A7 III Body. Chociaż niektórzy uważają, że telefon komórkowy z wbudowaną kamerą wystarczy do odpowiednich fotografii, to jednak nijak te zdjęcia mają się do jakości profesjonalnych lustrzanek. Można również spróbować wariant z robieniem filmów, które potem możemy pokazać najbliższym po powrocie w rodzinne strony.

Ochrona skóry

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość dni urlopowych jest planowana na najcieplejsze miesiące w roku. Szukamy pewnego rodzaju orzeźwienia nad brzegiem morza czy też jeziora, oraz łapania pozytywnej energii i witaminy D. Oczywiście praktycznie całe nasze ciało nam za to podziękuje i pozytywnie nastroi nas do wyzwań nadchodzących po powrocie do rzeczywistości. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem. Warto na pierwszym miejscu postawić na kremy z filtrem przeciwko UV, dzięki którym unikniemy poparzeń. Nie możemy jednak zapominać o głowie. Zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się bardzo silnymi migrenami. Pomogą nam w tym regularne uzupełnianie płynów - najlepiej wody - oraz noszenie czapki lub kapelusza.

Podróż samolotem

Na lotnisko powinniśmy przyjechać przynajmniej dwie godziny przed potencjalnym wylotem. Szczególnie dotyczy to osób z większym bagażem, które muszą poświęcić dodatkowy czas na odprawę. Z tego powodu musimy pamiętać, co możemy spakować do bagażu podręcznego. Ze względu na procedury bezpieczeństwa nie możemy zabrać ze sobą żadnych napojów - wodę możemy zakupić dopiero w strefie wolnocłowej lub w samym samolocie. Osobom mającym problemy ze zmianą ciśnień gorąco polecamy zatyczki do uszu oraz gumę do żucia. Zdecydowanie pomogą one zarówno przy starcie, jak i lądowaniu samolotu.