Aparat fotograficzny idealny na zimowe krajobrazy

Aparat fotograficzny idealny na zimowe krajobrazy

Chyba lepszej zimy nie mogliśmy sobie wymarzyć. Mrozy nie odpuszczają, a śnieg pada niemal każdego dnia. Bez wątpienia to dobra wiadomość dla miłośników fotografii. Biały puch niezwykle prezentuje się w kadrach. Zima to idealny moment, by rozpocząć swoją przygodę z fotografią krajobrazową. Praktycznie w każdym miejscu znajdziemy masę inspiracji na ciekawe zdjęcia. Ośnieżone ulice, białe drzewa w parku, czy w lesie to idealny temat na zdjęcia. Jak i czym fotografować zimą? Podpowiadamy!

Czym fotografować piękne zimowe krajobrazy?

Zima stanowi ulubioną porę roku wielu fotografów. Nie jeden profesjonalista zaczynał swoją przygodę z robieniem zdjęć, właśnie od fotografowania białych krajobrazów. To właśnie o tej porze roku warto wyruszyć za miasto z aparatem w rękach. Jest to sposób na aktywnie spędzony czas, wtedy kiedy większość z nas woli zimę przeleżeć na kanapie z pilotem w ręku. Jakie powinny być aparaty fotograficzne, który spełnią nasze oczekiwania? Na pewno warto wybrać sprzęt lekki i niewielkich rozmiarów. Będziemy spacerować z nim po okolicy lub w górach, więc musi nam być wygodnie. Ważne, by znosił niskie temperatury i był wodoodporny lub posiadał wodoodporną obudowę. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę, lepiej pomyślmy o czymś z mało skomplikowaną technologią.

Jak fotografować zimowe krajobrazy, by uzyskać wymarzony efekt?

Na zdjęcia warto wybrać się o świcie lub przed zachodem słońca. Możemy liczyć wtedy na miękkie światło o ciekawym kolorze. Śnieg może zmienić nawet zupełnie zwykły krajobraz znajdujący się przed naszym domem co stanowi wprost idealny moment dla fotografa. Widoki choć wdzięczne do fotografowania, należy szczególną uwagę zwrócić na detale. Odbijające się światło w śniegu, zwisające krople lodu, oszronione gałęzie, trawa czy listki.

Odpowiednie przygotowania to podstawa udanej sesji zdjęciowej

Zima to wymagająca pora roku. Do sesji zdjęciowej musimy mieć przygotowany odpowiedni ubiór i zabezpieczony sprzęt. Długie godziny spędzone w niskich temperaturach mogą źle odbić się na naszym zdrowiu. Ważne są rękawiczki, muszą być ciepłe i wygodne do obsługiwania sprzętu. Odpowiednie buty, kurtka i czapka to podstawa. Pamiętajmy o zapasowej baterii do aparatu, bo jej żywotność zimą jest zdecydowanie krótsza, niż ma to miejsce podczas innych pór roku. Ważne jest, by zabrać ze sobą wodoodporny plecak na aparat i akcesoria. Tak przygotowani, możemy ruszać na zdjęcia - jesteście gotowi, bo my nie możemy się doczekać!