Amerykańska metropolia

Amerykańska metropolia

W Europie nie jesteśmy w stanie w stu procentach odczuwać tego, czego na co dzień doświadczają Amerykanie. Poprzez niezliczoną ilość możliwości rozwoju w wielu miastach o wielomilionowej liczbie ludności można rozpocząć zupełnie nowe życie w różnych lokalizacjach. Jedną z nich jest położona we wschodniej części USA Atlanta, ciesząca się ogromną popularnością.

Kluczowy punkt gospodarczy

Miasto położona w stanie Georgia nie jest zbytnio popularne na Starym Kontynencie. Zupełnie inaczej ma się rzecz w Stanach Zjednoczonych. Zarówno przedstawiciele wschodniego, jak i zachodniego wybrzeża bardzo chętnie odwiedzają właśnie to miasto. Bez wątpienia bardzo duże znaczenie ma niezwykle rozbudowane lotnisko. Według nieoficjalnych szacunków, od lat znajduje się ono na szczycie pod kątem dziennej liczby pasażerów, przynajmniej jeżeli chodzi o zachodnią półkule. Połączenie amerykańskich tradycji z nowoczesnym centrum warto uchwycić także na zdjęciach. Bezlusterkowce Canon doskonale nadadzą się do tego typu czynności nie tylko w ciągu dnia, ale również po zachodzie słońca.

Tradycja wyjątkowego napoju

Kiedy nieco ponad sto lat temu kilku mieszkańców Atlanty wymyśliło napój gazowany zawierający liście koki nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jaki będzie dalszy los tej marki. Legenda Coca-Coli narodziła się właśnie w stanie Georgia. Jej nieprawdopodobna wręcz popularność przewija się na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chcemy zamówić nieco inny, podobnie smakujący napój, zawsze w restauracji lub sklepie będziemy prosili o colę. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie znajdziemy w niej nielegalnej obecnie kokainy. Co ciekawe, jej dokładną recepturę znają tylko dwie osoby na świecie. Aby mieć pewność, że zawsze będzie ona pilnie strzeżoną tajemnicą, dla bezpieczeństwa nie mogą one przebywać w jednym miejscu, na przykład w samolocie.

Sportowe emocje

NBA przyciąga fanów z całego świata. Każdy z trzydziestu klubów posiada rzeszę kibiców, którzy w różnym stopniu śledzą losy swojej ulubionej drużyny w Chinach, Australii lub Polsce. Zespół Atlanta Hawks w tym sezonie NBA po raz kolejny dostał się do fazy play-off, w której meldują się tylko i wyłącznie najlepsze drużyny. Warto w tym momencie docenić rolę, nomen omen, młodego lidera ze stolicy Georgii w osobie Tray'a Younga.